Mbappe uratował Messiego. Piłkarskie gwiezdne wojny dla PSG

15.02.2022 22:55

Paris Saint-Germain rzutem na taśmę pokonało Real Madryt 1:0 w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jedynego gola zdobył w 94. minucie Kylian Mbappe. Wcześniej Lionel Messi zmarnował rzut karny. Rewanż odbędzie się 9 marca na Santiago Bernabeu.

PSG - Real Madryt NA ŻYWO

Mecz PSG - Real Madryt zapowiadany był jako największy hit 1/8 finału Ligi Mistrzów. - To mógłby być finał - ocenił na konferencji prasowej szkoleniowiec "Królewskich", były opiekun ekipy z Francji (2011-2013) Carlo Ancelotti. Pierwsza odsłona "piłkarskich gwiezdnych wojen" toczyła się w szybkim tempie, z dużą jakością po obu stronach, ale czuć było, że przed tymi drużynami jest jeszcze rewanż, a gole strzelone na wyjeździe w tym sezonie nie mają tak dużego znaczenia jak jeszcze rok temu. Stąd też paryżanie starali się wykorzystać atut własnego boiska i niemal nie schodzili z połowy przeciwnika. Długo jednak nie potrafili udokumentować przewagi.

To spotkanie miało również wiele podtekstów. Achraf Hakimi był niechciany i niedoceniany w Realu Madryt, Lionel Messi i Neymar przez lata bronili barw Barcelony, Ferland Mendy wychowywał się w Paryżu, kontuzjowany Sergio Ramos przybył do Francji z Santiago Bernabeu, a Kylian Mbappe jest jak dotąd niespełnionym marzeniem Florentino Pereza. I to właśnie napastnik "Trójkolorowych" zadał decydujący cios, chociaż przydarzyło się to dopiero w doliczonym czasie gry.

LM: PSG - Real Madryt [WYNIK]

W pierwszej połowie bramkarze byli prawie bezrobotni, ale po zmianie stron Thibaut Courtois miał pełne ręce roboty i raz po raz musiał ratować swoją drużynę przed utratą goli. Tak było m.in. w 62. minucie, gdy obronił rzut karny wykonywany przez Lionela Messiego. Dużo ożywienia w poczynania gospodarzy wniósł Neymar i to on dograł kluczową piłkę. W 94. minucie Brazylijczyk zagrał piętą do Mbappe, ten wpadł między Lucasa Vazqueza oraz Edera Militao i uderzył nie do obrony dla Belga.

Rewanż odbędzie się 9 marca na Santiago Bernabeu.

Paris Saint-Germain - Real Madryt 1:0

Bramki: Kylian Mbappe (90'+4)

Składy:

• Paris Saint-Germain: Gianluigi Donnarumma - Achraf Hakimi, Marquinhos, Presnel Kimpembe, Nuno Mendes - Danilo (Idrissa Gueye 87'), Marco Verratti, Leandro Paredes - Angel Di Maria (Neymar 73'), Kylian Mbappe, Lionel Messi
  • Real Madryt: Thibaut Courtois - Dani Carvajal (Lucas Vazquez 72'), Eder Militao, David Alaba, Ferland Mendy - Casemiro, Toni Kroos, Luka Modrić (Fede Valverde 82') - Vinicius (Eden Hazard 81'), Marco Asensio (Rodrygo 72'), Karim Benzema (Gareth Bale 87')