Juventus bezradny wobec Mbappe. PSG wygrywa w hicie pierwszej kolejki LM

06.09.2022 23:00

PSG w hicie pierwszej kolejki Ligi Mistrzów pokonało Juventus 2:1. Drużyna Christophe'a Galtiera pewnie prowadziła po pierwszej połowie i w momencie schodzenia do szatni niewielu podejrzewało, że goście jeszcze będą w stanie jej zagrozić. Turyńczycy odpowiedzieli i byli blisko wyrównania, choć to gospodarze mieli zdecydowanie więcej dogodnych okazji do zdobycia gola.

PSG - Juventus NA ŻYWO: Relacja i wynik meczu Ligi Mistrzów

PSG rozpoczęło mecz z Juventusem w niskim pressingu, ale to wystarczyło, by goście szybko stracili piłkę i musieli przejść do obrony. Drużyna Christophe’a Galtiera nie czekała długo na wrzucenie kolejnego biegu. Po raz pierwszy ofensywne trio PSG zaskoczyło obronę Juve już w 6. minucie. Neymar, który dostał piłkę od Messiego, zszedł do środka i przerzucił piłkę nad obrońcami Juventusu. Niepilnowany Mbappe wszedł w pole karne i z pierwszej piłki uderzył z woleja w długi róg. Błyskawiczna wymiana piłki zupełnie zaskoczyła defensywę gości, którzy już w momencie podania Neymara byli mocno spóźnieni.

Juventus próbował odpowiedzieć. W 18. minucie Cuadrado świetnie dośrodkował do Milika, który uderzył minimalnie obok Donnarummy, ale Włoch efektownie obronił strzał. Po chwili było już 2:0. PSG, na czele z Mbappe, przeprowadziło kolejny błyskawiczny atak. Francuz odegrał do Hakimiego stojącego na skraju pola karnego. Marokańczyk odegrał w pole karne, Francuz mocno uderzyłi trafił do siatki.

PSG - Juventus. Odpowiedź Juve, dobra okazja Mbappe

Do przerwy atakowało już głównie PSG. Gospodarze wyglądali na tyle dobrze, że niewielu spodziewało się, iż Juve będzie jeszcze w stanie odpowiedzieć. Goście jednak zaskoczyli. W 56. minucie Juventus krótko rozegrał rzut rożny, a Filip Kostić precyzyjnie dograł do Westona McKenniego. Amerykanin zgubił Kimbempe i trafił do siatki.

PSG - Juventus: Kylian Mbappe z dubletem. Zobacz wideo goli z meczu LM

Goście zaczęli szukać gola wyrównującego – próbował Vlahović i Rabiot, ale bez skutku. Blisko było też PSG – w dogodnej sytuacji Mbappe, zamiast podać, uderzył w krótki róg. Neymar, który był ustawiony na wprost od pustej bramki dał Francuzowi do zrozumienia, że popełnił błąd szukając hat-tricka za wszelką cenę. Mattia Perin do końcowego gwizdka miał jeszcze sporo pracy: strzelał Neymar, Mbappe i Messi, próbował Renato Sanchez, ale nie wystarczyło to do pokonania Włocha.

Arkadiusz Milik przebywał na boisku do 67. minuty. Polak był aktywny, schodził nisko do gry, gdy Juve miało problem z rozgrywaniem akcji, a najlepszą okazję do zdobycia bramki zanotował w 18. minucie pierwszej połowy.

PSG - Juventus: WYNIK

Paris Saint-Germain - Juventus 2:1 (Mbappe 5, 22) - (McKennie 53)