Zamknij

Kevin De Bruyne przeszedł badania. "Diagnoza: złamanie nosa i oczodołu"

30.05.2021 12:42

Kevin De Bruyne przeszedł w szpitalu badania po tym jak doznał kontuzji w starciu z Antonio Rudigerem. Belg ma złamany nos i lewy oczodół. - Jestem rozczarowany wczorajszym wynikiem, ale jeszcze wrócimy - stwierdził najlepszy zawodnik mistrza Anglii.

Kevin De Bruyne przeszedł badania. "Złamanie nosa i oczodołu"
fot. PAP/EPA/David Ramos / POOL

Kevin De Bruyne musiał zejść z boiska w 60 minucie po tym jak brutalnie wszedł w niego obrońca Chelsea. Belg długo nie podnosił się z boiska. Po kilku minutach wstał z pomocą lekarzy, ale widać było, że bardzo cierpi.

Kamery pokazały, że de Bruyne płakał schodząc z boiska. Miał podbite oko i wyraźnie stłuczony nos. Jak napisał dzisiaj, doznał złamania dwóch kości. - Cześć, właśnie wróciłem ze szpitala. Moja diagnoza to ostre złamanie kości nosa i złamanie lewego oczodołu - poinformował Belg.

Pomocnik mistrza Anglii wyznał też, że mimo tej kontuzji czuje się dobrze. - Wciąż jest rozczarowany wczorajszym wynikiem. Ale wrócimy – zapowiedział.

Finał Ligi Mistrzów. Chelsea wygrywa z Manchesterem City

De Bruyne przebywał na boisku do 60. minuty. Zastąpił go Gabriel Jesus. Belg zagrał w 8 meczach tej edycji Ligi Mistrzów. Zdobył 3 bramki, zaliczył 4 asysty. Pomocnik ma też świetne statystyki w lidze: w 25 spotkaniach asystował 12 razy, a 6 razy sam trafiał do siatki. 

RadioZET.pl/Twitter