Niebywałe show Benzemy w meczu z PSG, Real w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

09.03.2022 22:53

Karim Benzema strzelił trzy bramki i zapewnił Realowi awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Królewscy pokonali PSG 3:1 (3:2 w dwumeczu) i wyeliminowali wicemistrzów Francji.

Real Madryt - PSG NA ŻYWO

W hicie 1/8 finału Ligi Mistrzów Real w drugim starciu podejmował na Santiago Bernabeu PSG, które po starciu w Paryżu miało jednobramkową zaliczkę. Real Madryt naciskał od pierwszych chwil, a PSG liczył na kontrataki. W 8. minucie goście pokazali jedną z takich możliwości, ale Courtois poradził sobie ze strzałem Mbappe. Zespół Carlo Ancelottiego wywierał presję na wicemistrzach Francji, ale to nie przekładało się na wynik meczu.

Po pierwszym kwadransie Królewscy oddali inicjatywę PSG, ale świetnie w bramce spisywał się Courtois. W 31. minucie Messi po rozegraniu piłki z Neymarem, podciął piłkę nad belgijskim bramkarzem, ale futbolówka nie trafiła do siatki.

Trzy minuty później Mendes dostał długie podanie i odegrał do Mbappe, który pokonał Courtois. Jednak bramka nie została uznana, ponieważ wcześniej Portugalczyk został złapany na spalonym. Po chwili dwa uderzenia głową miał Benzema, ale najpierw jego strzał obronił Donnarumma, ale potem Francuz nie trafił w światło bramki.

Real wyeliminował PSG, Francuzi bezradni

W 39. minucie wynik spotkania otworzył Kylian Mbappe. Carvajal stracił piłkę na połowie PSG. Neymar momentalnie dograł do Mbappe, który popędził na bramkę i huknął na krótki róg, pokonując Courtois.

Po zmianie stron PSG od pierwszych minut bardzo dobrze organizowali się w defensywie. W 54. minucie po raz drugi piłkę do siatki wpakował Mbappe, ale wcześniej sędzia podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego napastnika paryżan.

Popis Benzemy, Real Madryt w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Wicemistrzowie Francji grali z poszanowaniem piłki, a to Królewscy musieli się starać, bo czas im uciekał. W końcu Królewscy doprowadzili do remisu. W 61. minucie Donnarumma wybił futbolówkę prosto pod nogi Viniciusa. Ten dograł do Benzemy i Francuz wyrównał rezultat. Trzy minuty później Benzema uderzał głową, ale piłka na milimetry minęła bramkę PSG.
Mimo wszystko zawodnicy Carlo Ancelottiego zaczęli jeszcze bardziej szarżować na bramkę PSG pod wodzą Benzemy. Francuski napastnik poderwał Santiago Bernabeu w 76. minucie Modrić podał na wolne pole do Viniciusa, a ten szybko oddał piłkę Chorwatowi. Ten świetnie dojrzał Benzemę, a on dopełnił formalności i dał Królewskim prowadzenie.

Nie minęło 120 sekund, a Karim zaliczył hat-tricka. Marquinhos próbował wybić futbolówkę, ale podał do gracza Realu, a ten z pierwszej piłki znów pokonał Donnarummę, a kibice eksplodowali na trybunach.

PSG było kompletnie rozbite i nie znalazło odpowiedzi, odpadając z Ligi Mistrzów w 1/8 finału. Real awansował do ćwierćfinału, dołączając do Bayernu Monachium, Liverpoolu i Manchesteru City.

Real Madryt - Paris Saint-Germain 3:1 (0:1).

Bramki: Kylian Mbappe (39), Karim Benzema (61, 76, 78).