Kontrowersje w meczu Barcelony z Bayernem. Był faul na Robercie Lewandowskim?

26.10.2022 22:02

Robert Lewandowski pod koniec pierwszej połowy meczu z Bayernem starł się z Matthijsem de Ligtem, po czym upadł na murawę. Sędzia Anthony Taylor najpierw podyktował rzut karny, po czym go anulował. Decyzja Anglika była konsultowana z VAR, ale i tak wywołała mnóstwo kontrowersji.

Barcelona - Bayern. Był faul na Lewandowskim? Sędzia odwołał rzut karny [WIDEO]

Robert Lewandowski w 43. minucie dostał świetne podanie od Ousmane’a Dembele, wyszedł przed Matthijsa de Ligta, starł się z nim, a następnie upadł na murawę. Holender obejrzał za to żółtą kartkę. Anthony Taylor podyktował jedenastkę, ale po informacji z wozu VAR podszedł do ekranu, by potwierdzić czy podjął słuszną decyzję.

Po krótkiej konsultacji i obejrzeniu sytuacji z różnych perspektyw Taylor anulował rzut karny i żółtą kartkę dla de Ligta.

Barcelona do przerwy przegrywa z Bayernem 2:0. Bramkę dla gości zdobył Sadio Mane (10') i Eric Choupo-Mouting (31'). Już przed spotkaniem było wiadomo, że drużyna Xaviego odpadła z Ligi Mistrzów i zagra w fazie pucharowej Ligi Europy. Z grupy C do kolejnego etapu Champions League awansował Inter Mediolan i Bayern Monachium, prowadzący w tabeli grupy C.