Zamknij

Zamieszki w Tiranie przed finałem LKE. 60 zatrzymanych, 10 policjantów rannych

25.05.2022 10:46

Albańska policja zatrzymała 60 osób, które uczestniczyły w zamieszkach wywołanych w Tiranie przed środowym meczem AS Roma - Feyenoord Rotterdam w finale Ligi Konferencji Europy. 10 policjantów zostało rannych.

Zamieszki w Tiranie
fot. Twitter/screens

Albańska policja zatrzymała 60 osób, które uczestniczyły w zamieszkach wywołanych w Tiranie przed środowym finałem piłkarskiej Ligi Konferencji Europy pomiędzy RomąFeyenoordem Rotterdam. Jak poinformowano, rannych zostało 10 funkcjonariuszy.

"Po zamieszkach z udziałem sympatyków obu zespołów zatrzymanych zostało 60 osób, 48 z Włoch i 12 z Holandii. Wskutek starć rannych zostało 10 interweniujących funkcjonariuszy, zniszczony został też policyjny samochód" - przekazały służby w komunikacie. Dodano, że policjanci zostali zaatakowani m.in. butelkami szklanymi i kamieniami.

Roma - Feyenoord: Zamieszki w Tiranie przed finałem LKE

Finał pierwszej edycji Ligi Konferencji Europy, rozgrywek klubowych wprowadzonych przez UEFA przed rokiem, to jedno z największych wydarzeń sportowych w historii Albanii. Środa jest dniem wolnym od pracy, a większość ulic w Tiranie została zamknięta.

Stadion, który będzie areną meczu, może pomieścić jedynie 21 690 kibiców, a do Albanii przyjechały tysiące fanów z Włoch i Holandii. Dla tych, którzy nie mają biletów, zorganizowano w mieście dwie oddzielne Strefy Kibica.

Roma - Feyenoord: O której godzinie mecz? Relacja live online i wynik finału LKE

Mecz AS Roma - Feyenoord Rotterdam w finale Ligi Konferencji Europy odbędzie się w środę 25 maja o godzinie 21:00 na Air Albania Stadium w Tiranie. Śledź relację live i wynik online meczu Roma - Feyenoord na żywo na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl/PAP