Pięć goli w Poznaniu! Lech lepszy od Austrii Wiedeń

15.09.2022 22:55

Lech Poznań pokonał Austrię Wiedeń 4:1 w meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Dzięki temu awansował na pozycję wicelidera tabeli grupy C.

Lech Poznań

Lech Poznań  w ostatnich dwóch spotkaniach - z Villarrealem i Pogonią Szczecin – dwukrotnie stracił punkty po golach w ostatnich minutach. W meczu rozgrywanym na stadionie Levante mistrz Polski do 90. minuty remisował z Hiszpanami 3:3. Na niespełna dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gry, poznaniacy zbyt krótko wybili piłkę przed swoje karne i Francis Coquelin dał zwycięstwo gospodarzom. Z Pogonią Lech zremisował 2:2 po golu w 99. minucie. Rzut karny, który podyktowano po faulu Douglasa, wykorzystał Kamil Drygas.

Liga Konferencji Europy: Lech - Austria Wiedeń

Tym razem mistrz Polski dopilnował, by korzystny wynik nie wymknął mu się z rąk. Prowadzenie objął w 27. minucie, gdy Mikael Ishak wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Szwed i jego koledzy nie cieszyli się jednak zbyt długo z tego prowadzenia, gdyż chwilę potem do wyrównania doprowadził Matthias Braunoeder. Kilka minut później mogło być 2:1 dla gości, ale rzut karny zmarnował Manfred Fischer.

loader

Zwycięstwo Kolejorz zapewnił sobie w drugiej połowie. Świetne wejście zanotował Kristoffer Velde, który zdobył dwie bramki. Wcześniej do siatki na 2:1 trafił Michał Skóraś.

Było to pierwsze zwycięstwo mistrza Polski w tej edycji Ligi Konferencji Europy. Dzięki niemu Lech jest drugi w tabeli grupy C, wyprzedzając Austrię Wiedeń i Hapoel Beer Szewa. Ten drugi zespół będzie rywalem Kolejorza w kolejnym spotkaniu, które zaplanowano na 6 października.