Zamknij

Hit przy pustych trybunach. Kibice Olympique'u krytykują decyzję UEFA

06.05.2022 09:15

Olympique Marsylia w ten czwartek grał jeden z najważniejszych meczów sezonu, a pomimo tego Stade Velodrome było w trakcie spotkania w połowie puste. Stadion, na skutek decyzji UEFY, został częściowo zamknięty, czemu wyraźnie sprzeciwiali się fani OM. Kibice stworzyli gigantyczny napis uderzający w federację.

Hit przy pustych trybunach. Kibice Olympique'u krytykują decyzja UEFA
fot. screen/ Twitter

Fani Olympique’u Marsylia przygotowali tzw. kartoniadę, czyli ogromny napis „UEFA MAFIA” i pokazali ją przed spotkaniem z Feyenoordem. Był to protest przeciwko zamknięciu północnej części trybun Stade Velodrome na mecz Ligi Europy. Drużyna z Marsylii została w ten sposób ukarana za zachowanie widzów podczas meczu OM z PAOK-iem Saloniki.

Kibice obu tych zespołów przed spotkaniem ścierali się na ulicach Marsylii, a w jego trakcie obrzucali się racami. Z tego powodu spotkanie zostało na krótko przerwane. Policja, która prowadziła dochodzenie w sprawie awantury na trybunach poinformowała później, że dwóch greckich kibiców biorących udział w bójkach zostało oskarżonych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzież broni i przemoc z jej użyciem wobec osoby sprawującej funkcję publiczną. Czterech innych mężczyzn trafiło do aresztu policyjnego za akty przemocy także z użyciem broni przeciwko policji oraz rzucanie kamieniami.

loader

Starcia kibiców przed meczem Ligi Konferencji

Do walk kibiców doszło też przed spotkaniem z z Feyenoordem. By je zatrzymać,  Żandarmeria użyła nieopodal stadionu gazu łzawiącego. Przed spotkaniem kibice OM pokazali kartoniadę, a także odpalili flary, które zadymiły boisko.

Olympique zremisował z Feyenoordem i odpadł z półfinału Ligi Konferencji. W drugim meczu ½ LK Roma pokonała Leicester. Finał Feyenoord – AS Roma odbędzie się 25 maja w Tiranie.

  • Olympique Marsylia - Feyenoord Rotterdam 0:0; pierwszy mecz 2:3
  • AS Roma - Leicester City 1:0 (1:0); 1:1
loader