Milik bohaterem Marsylii. Dwie bramki Polaka w 1/8 finału

10.03.2022 22:51

Arkadiusz Milik zdobył dwie bramki, a Olympique Marsylia pokonała w pierwszym meczu 1/18 finału Ligi Konferencji Europy FC Basel 2:1 (1:0). Napastnik Olympique Marsylia wyprowadził swój zespół na prowadzenie, wykorzystując rzut karny, a po zmianie stron po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik rozpoczął mecz 1/8 finału Ligi Konferencji Europy w wyjściowym składzie Marsylii przeciwko szwajcarskiemu FC Basel. Napastnik reprezentacji Polski dość szybko uszczęśliwił sympatyków francuskiej drużyny.

Wszystko zaczęło się w 16. minucie, kiedy Guendouzi został sfaulowany w polu karnym, a sędzia natychmiast wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł Milik i ze stoickim spokojem uderzył w środek bramki, dając drużynie prowadzenie.

Gole Milika w 1/8 finału LKE [WIDEO]

Po zmianie stron Marsylia szukała drugiej bramki, która pozwoli im spokojniej rozgrywać spotkanie. W 68. minucie na ratunek znów przyszedł Milik. Rongier uderzył na bramkę rywali, ale Lindner obronił strzał. Do piłki dopadł Polak i dobijając z najbliższej odległości, podwyższył prowadzenie Francuzów.

Gości było stać jedynie na bramkę kontaktową. Po blisko dziesięciu minutach Esposito wyszedł na czystą pozycję i wpakował piłkę do siatki. Ostatecznie Marsylia pokonała Bazyleę 2:1 i jest bliżej ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy. Spotkanie rewanżowe odbędzie się za tydzień w Szwajcarii.