Zamknij

Zalewski brutalnie sfaulowany. Rywal stanął mu korkami na twarz

03.11.2022 23:43

Nicola Zalewski padł ofiarą chamskiego faulu w końcówce meczu z Łudogorcem Razgrad. Olivier Verdon stanął mu korkami na twarz, za co wyleciał z boiska. Reprezentantowi Polski na szczęście nic się nie stało.

Nicola Zaniolo
fot. Twitter

AS Roma grała w czwartek u siebie z Łudogorcem o awans do fazy pucharowej Ligi Europy. Spotkanie rozpoczęło się dość niespodziewanie, bo to goście wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Ricka. Włosi odpowiedzieli dopiero po przerwie. Dwukrotnie do siatki rywala trafił Lorenzo Pellegrini, a jedno trafienie dołożył jeszcze Nicolo Zaniolo. Roma wygrała 3:1 i zapewniła sobie awans.

Nicola Zalewski brutalnie sfaulowany

Niestety w samej końcówce spotkania doszło do chamskiego faulu ze strony Oliviera Verdona. Ten przejechał się korkami po twarzy Zalewskiego. Sędzia w pierwszej chwili nie uznał tego zagrania na czerwoną kartkę. Z pomocą przyszedł jednak VAR i gracz Łudogorca ostatecznie wyleciał z boiska. Co ważniejsze reprezentantowi Polski nie stało się nic poważnego.

Drużyna Zalewskiego awans wywalczyła z drugiego miejsca w grupie. Pierwszy był Betis. Ponadto w fazie pucharowej Ligi Europy zagrają tak uznane marki jak Manchester United, Arsenal czy Monaco. To jednak nie wszystko. Z Ligi Mistrzów "spadły" między innymi Barcelona i Juventus. Te drużyny także rywalizować będą na wiosnę w Europa League.

RadioZET.pl