Zamknij

El. LE: Z kim Lech Poznań zagra w trzeciej rundzie? Znamy potencjalnych rywali

17.09.2020 11:45

Lech Poznań pokonał w środę na wyjeździe Hammarby IF 3:0 i tym samym awansował do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy. Tam zmierzy się ze zwycięzcą spotkania greckiego OFI 1925 z cypryjskim Apollonem Limassol.

Lech Poznań
fot. PAP/EPA

OFI 1925 z Krety zmierzy się z Apollonem Limassol w czwartek o godzinie 19:00. Podobnie jak w przypadku pozostałych meczów eliminacji do Ligi Europy o awansie którejś z tych ekip zadecyduje jedno spotkanie.

Chociaż grecka ekstraklasa uchodzi za znacznie silniejszą od cypryjskiej, to goście będą faworytami starcia. OFI notuje obecnie fatalną serię 11 spotkań bez wygranej, zaś Apollon - trzech zwycięstw z rzędu.

Zobacz także

Z kim Lech Poznań zagra w 3. rundzie eliminacji do Ligi Europy?

Mecz Lech Poznań - OFI 1925/Apollon Limassol w trzeciej rundzie el. LE odbędzie się w następny czwartek, 24 września. Dokładną datę i godzinę pojedynku poznamy po wyłonieniu przeciwnika "Kolejorza". Wiadomo jednak już teraz, że poznaniacy znów nie będą mieli atutu własnego boiska. Decyzja ta została rozstrzygnięta we wcześniejszym losowaniu.

Po ewentualnym zwycięstwie, zespół ze stolicy Wielkopolski znajdzie się w czwartej, ostatniej rundzie el. LE. Losowanie par tego etapu zaplanowano na 1 października. Niestety, Lech nie będzie w nim miał zagwarantowanego przywileju rozstawienia.

Zobacz także

RadioZET.pl