Zamknij

Robert Lewandowski może zagrać w Polsce. Barcelona ma dwie opcje

03.11.2022 10:42

Robert Lewandowski razem z Barceloną rozpocznie na wiosnę zmagania w Lidze Europy. Jedną z możliwości jest to, aby kapitan biało-czerwonych z Dumą Katalonii zjawił się w Polsce na stadionie Legii Warszawa.

Robert Lewandowski
fot. CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Barcelona nie dała rady awansować do fazy pucharowej Ligi Mistrzów i zajmując trzecie miejsce zagra na wiosnę w Lidze Europy. Identyczny rezultat w LM odnotował Szachtar Donieck, którego także zobaczymy w tych rozgrywkach. Jednocześnie jest możliwość, aby Robert Lewandowski przyjechał razem z Blaugraną do Polski. Wszystko przez to, że w tegorocznych zmaganiach ukraiński zespół swoje domowe mecze w europejskich pucharach rozgrywa na stadionie Legii Warszawa. Jednak obie ekipy nie spotkają się ze sobą ani w 1/16, ani w 1/8 finału. Dlaczego?

Wszystko przez zmianę zasad LE po utworzeniu Ligi Konferencji. W 1/16 finału Ligi Europy drużyny, które zajęły trzecie miejsca w Lidze Mistrzów zagrają z zespołami, które uplasowały się na drugich pozycjach w tabeli LE o 1/8 finału. Do tego etapu automatycznie awans uzyskają zwycięzcy grup Ligi Europy. Oprócz tego w 1/8 powstaną pary z wygranymi dwumeczów 1/16 finału.

Barcelona może zagrać w Polsce w Lidze Europy. Co się musi stać?

W związku z tym Barcelona i Szachtar najwcześniej będą mogły trafić na siebie podczas losowania par ćwierćfinałowych, pod warunkiem że obu klubom uda się dotrzeć do tej fazy rozgrywek.

Drugą opcją jest bezpośredni pojedynek w półfinale. Oczywiście przy założeniu, że Barcelona i Szachtar także dojdą do tego etapu.

loader

Przy trzeciej opcji, czyli finału Ligi Europy Barcelony z Szachtarem obie drużyny nie zagrałyby w Warszawie. Najbliższy finał o to trofeum zostanie rozegrany w Budapeszcie na Puskas Arena. Trudno sobie wyobrazić, że wszystkie warunki zostaną spełnione i zobaczymy taki pojedynek na stadionie Legii. Jednak w futbolu wszystko jest możliwe.

RadioZET.pl