Zamknij

Gwiazda reprezentacji Ukrainy z ważnym przekazem na koszulce [WIDEO]

25.02.2022 13:14

Atak Rosji na Ukrainę powoduje, że coraz więcej klub oraz piłkarzy stara się w blasku kamer wyrazić wsparcie. Nie inaczej było w przypadku piłkarza Atalanty Rusłana Malinowskiego, który po swoim trafieniu w Lidze Europy pokazał koszulkę z jasnym przekazem.

Rusłan Malinowski
fot. Twitter screen/Barca Buzz

Atalanta Bergamo udała się do Pireusu na rewanżowy mecz z Olympiakosem w ramach Ligi Europy. W składzie gości znajdował się jeden z najzdolniejszych pomocników Atalanty - Ukrainiec Rusłan Malinowski. 28-latek pomimo druzgocących informacji na temat rosyjskiej inwazji na Ukrainę postanowił wyjść na murawę.

Malinowski nie tylko błyszczał w Grecji, ale również pokazał ważny gest na znak solidarności ze swoim krajem. W 63. minucie spotkania pomocnik Atalanty otrzymał podanie od Teuna Koopmeinersa i atomowym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

Piękny gest Rusłana Malinowskiego [WIDEO]

Po strzelonym golu zawodnik podbiegł do narożnika boiska i pokazał koszulkę z napisem: "Żadnej wojny na Ukrainie". Ukrainiec nie ukrywał, jaki ładunek emocjonalny ma dla niego zdobyta bramka.

Reprezentant Ukrainy zakończył całe spotkanie z dubletem na koncie. Atalanta pewnie wygrała w starciu wyjazdowym z Olympiakosem 3:0 i awansowała do 1/8 finału Ligi Europy.

loader

RadioZET.pl