Zamknij

Lewandowski zaskoczył na gali Złotej Piłki. Nagle zwrócił się do Polaków

17.10.2022 21:49

Robert Lewandowski odebrał nagrodę dla najlepszego strzelca na gali Złotej Piłki 2022, po czym przemówił na scenie... po polsku. Napastnik reprezentacji Polski zwrócił się do polskich kibiców.

Robert Lewandowski
fot. Twitter/screen

Robert Lewandowski otrzymał na gali Złotej Piłki 2022 nagrodę dla najlepszego strzelca sezonu imienia Gerda Muellera. Polak nie krył wzruszenia, dziękując za tę statuetkę na scenie.

-  Jestem szczęśliwy, że mogę tu być. Cieszę się i jestem dumny z powodu wygrania tej nagrody, także z powodu, czyje imię na niej widnieje. Gerd był dla mnie wielką inspiracją. Chciałem być jak najbliżej jego osiągnięć. Musiałem postarać się, żeby pobić jego rekord. To było wielkie wyzwanie. Był inspiracją nie tylko jako piłkarz, ale też jako człowiek. Nie wierzyłem, że to jest możliwe, by pobić ten rekord. Wszystko, co zrobiłem wtedy, było dedykowane jemu. Chciałbym powiedzieć: dziękuję ci bardzo - powiedział napastnik Barcelony, który zdobył jednak tę nagrodę przede wszystkim za ubiegłosezonowe osiągnięcia w Bayernie.

Lewandowski zszokował na gali Złotej Piłki

Następnie kapitan biało-czerwonych zwrócił się do kibiców... po polsku. - Chciałbym podziękować wszystkim kibicom, którzy mnie wspierają, zawsze mi kibicują. Widzę ich na stadionach, z polskimi flagami, to dla mnie bardzo ważne. Nie mam czasem czasu, żeby się tym wszystkim z wami podzielić, ale chcę, żebyście wiedzieli, że bardzo wam dziękuję - dodał.

Przypomnijmy, że Polak zdobył tę statuetkę po raz drugi z rzędu. Wcześniej nagroda ta nie nosiła jednak jeszcze im. Gerda Muellera.

W plebiscycie Złotej Piłki "Lewy" zajął czwarte miejsce - za trzecim Belgiem Kevinem De Bruyne, drugim Senegalczykiem Sadio Mane i pierwszym Francuzem Karimem Benzemą.

RadioZET.pl