Obserwuj w Google News

Robert Lewandowski przerwał milczenie ws. Złotej Piłki: Zasługuję na zwycięstwo

2 min. czytania
26.10.2021 10:21
Zareaguj Reakcja

Robert Lewandowski zabrał głos ws. przyznania Złotej Piłki. Reprezentant Polski w rozmowie udzielonej portalowi bundesliga.com podkreślił, że zasłużył na zdobycie tej prestiżowej nagrody.

Robert Lewandowski
fot. AP/Associated Press/East News

Robert Lewandowski znalazł się w gronie 30 piłkarzy wytypowanych do Złotej Piłki za 2021 rok. Prestiżowy plebiscyt powraca po rocznej przerwie, kiedy "France Football" zdecydowało się odwołać edycję z powodu pandemii koronawirusa. Wówczas napastnik Bayernu był głównym faworytem do zdobycia tej nagrody.

W 2021 roku kapitan reprezentacji Polski również odniósł wielkie sukcesy, gdzie razem z Bayernem świętował Klubowe Mistrzostwo Świata i mistrzostwo Niemiec. Ponadto Polak pobił rekord Gerda Muellera, strzelając 41 goli w jednym sezonie ligowym, ale wszyscy eksperci zastanawiają się, czy to wystarczy, aby sięgnąć po Złotą Piłkę.

Redakcja poleca

Lewandowski zazwyczaj omija temat szerokim łukiem, ale tym razem zrobił wyjątek. W rozmowie z oficjalną stroną Bundesligi 33-latek powiedział otwarcie, że zasłużył na to trofeum, o czym świadczą wyniki uzyskane przez niego i drużynę Bayernu.

Robert Lewandowski przerwał milczenie ws. Złotej Piłki

- Wygranie Złotej Piłki byłoby spełnieniem marzeń. Zdaję sobie sprawę, jak ciężko jest wygrać to trofeum. Nie pochodzę z kraju o ogromnej piłkarskiej historii. Jestem jednak nominowany i być może mam wielką szansą na wygraną- zaczął napastnik.

Zbigniew Boniek z tajemniczym wpisem. Znamy zwycięzcę Złotej Piłki?

- Jestem wdzięczny, że znalazłem się na liście nominowanych. Moim zdaniem moje występy od 2020 roku oraz wszystko to, co zrobiłem razem z moimi kolegami z zespołu, wystarczająco pokazują, że zasługuję na zwycięstwo - zaznaczył.

Gala wręczenia Złotej Piłki odbędzie się 29 listopada w paryskim Theatre du Chatelet.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl