Zamknij

Nie żyje słynny bramkarz, zmarł na raka trzustki. "Nasz ukochany zasnął na zawsze"

10.12.2021 12:41

Lars Hoegh nie żyje. Legendarny bramkarz Odense BK oraz reprezentacji Danii zmarł na nowotwór trzustki, z którym zmagał się od trzech lat. "Nasz ukochany Lars zasnął na zawsze" - napisała rodzina w specjalnej wiadomości dla mediów.

Lars Koegh
fot. Imago Sport and News/East News

Lars Hoegh chorował od 2018 roku. U legendarnego bramkarza Odense BK zdiagnozowano raka trzustki. Początkowo zabieg i chemioterapia dały sukces, ale już po 12 miesiącach okazało się, że nastąpił nawrót. Na początku listopada 2021 roku wyznał, że jego organizm jest już tak słaby, że nie jest w stanie przyjmować kolejnych chemioterapii.

>>> Objawy raka trzustki: od bólu brzucha do cukrzycy <<<

- Już nie walczę o zdrowie, walczę jedynie o przedłużenie życia - powiedział wtedy.

Lars Hoegh nie żyje. Legendarny bramkarz zmarł na raka trzustki

Zmarł zaledwie nieco ponad miesiąc później, w środę 8 grudnia. "Nasz ukochany Lars zasnął na zawsze" - napisała dzień później rodzina w specjalnej wiadomości dla mediów.

Hoegh to prawdziwa legenda ligi duńskiej. W barwach Odense spędził 24 sezony i rozegrał w nim 817 meczów. Trzykrotnie wywalczył mistrzostwo Danii, również trzykrotnie triumfował w krajowym pucharze. Do niego wciąż należy rekord wszech czasów w liczbie meczów rozegranych w duńskiej ekstraklasie. W reprezentacji Danii zaliczył osiem występów.

Lars Hoegh: Kim był? Jego kariera, osiągnięcia i sukcesy

W 1994 roku wziął udział w meczu, który określono "cudem w Madrycie". Wówczas skazywane na pożarcie Odense pokonało na wyjeździe naszpikowany gwiazdami światowego formatu Real Madryt 2:0.

Po zakończeniu kariery piłkarza pozostał przy swoim ukochanym sporcie. Został dyrektorem sportowym w Odense, następnie szkolił bramkarzy w Broendby IF, a od 2007 roku współpracował z reprezentacją, gdzie także zajmował się oczywiście golkiperami.

Lars Hoegh zmarł w wieku 62 lat.

RadioZET.pl