Zamknij

Raphinha pod wrażeniem postawy Lewandowskiego. "On jest niesamowity"

14.11.2022 21:04

Jak wygląda trenowanie z Robertem Lewandowski? Takie pytanie w trakcie wywiadu usłyszał Raphinha, skrzydłowy Barcelony, który nie ukrywał, że jest pod wrażeniem pracy Polaka. - Spodziewałem się, że w wieku 34 lat będzie robił mniej. Tymczasem on w każdym meczu i treningu daje z siebie wszystko – zdradził.

Gwiazdor Barcelony opisał, jak trenuje Lewandowski.  "On jest niesamowity"
fot. CRISTINA QUICLER/AFP/East News

Raphinha, podobnie jak Robert Lewandowski, trafił do Barcelony w ostatnim oknie transferowym. Z powodu wielu rotacji na skrzydle, a także nierównej formy, Brazylijczyk do tej pory nie wywalczył sobie stałego miejsca na skrzydle. To nie zmienia faktu, że 25-latek wiele razy pokazał, na co go stać: zaliczył kluczowe trafienia, jak np. to z Osasuną Pampeluną, a także 4 asysty.

Po zakończeniu ostatniej kolejki La Ligi, Raphinha rozmawiał z dziennikarzem Globo, któremu opowiedział m.in. o tym, jak wygląda jego współpraca z Robertem Lewandowskim. – Powiem ci prawdę. Biorąc pod uwagę, że jest starszym facetem (34 lata) spodziewałem się po nim mniej. Gdy tutaj przyjechał, to każdy trening, w którym uczestniczy, wygląda niesamowicie. Zawsze daje z siebie wszystko, dużo biega, pomaga przy kryciu, dobrze porusza się w polu, świetnie gra głową, kończy akcje obiema nogami. To niesamowita sprawa – podkreślał Raphinha w rozmowie z Globo. 

Skrzydłowy podkreślał, że postawa Lewandowskiego motywuje go do większego wysiłku na treningach. – Widzisz siebie w wieku 25 lat, ciężko pracującego, myślisz, że to twoje najlepsze wydanie i widzisz faceta w wieku 34 lat, który każdego dnia próbuje być jak najlepszy. To niesamowite. Bardzo inspirujący jest sposób, w jaki pracuje – nie ukrywał skrzydłowy Barcelony.

MŚ 2022. Plejada gwiazd w kadrze Brazylii

Raphinha został powołany do kadry Brazylii na MŚ 2022 w Katarze. Tite zdecydował, że do Kataru leci też Antony (Manchester United), Gabriel Jesus (Arsenal Londyn), Gabriel Martinelli (Arsenal Londyn), Neymar (Paris Saint-Germain), Pedro (Flamengo), Raphinha (Barcelona), Richarlison (Tottenham Hotspur), Rodrygo (Real Madryt) i Vinicius Junior (Real Madryt).t

W grupie G, do której trafiła Brazylia, jest także Serbia, Kamerun i Szwajcaria. 

loader

RadioZET.pl/PAB