Szalony mecz w Bilbao. Real w swoim stylu odpowiedział Barcelonie

22.01.2023 23:00

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Athletikiem Bilbao 2:0 (1:0). Jednocześnie Królewscy zachowali dwupunktową stratę do Barcelony, która wcześniej pokonała Getafe.

Karim Benzema

Athletic Bilbao zaczął mecz agresywnie, naciskają na gości w okolicach ich pola karnego. W 10. minucie gospodarze byli bliscy zdobycia gola, ale na drodze stanął Thibaut Courtois. Belg z problemami sparował futbolówkę po główce Paredesa. Siedem minut później swoich sił spróbował Nico Williams, który zaraz po uwolnieniu się Camavindze zdecydował się na strzał, ale posłał piłkę tuż obok lewego słupka.

W 22. minucie piłkarze z Bilbao stanęli przed jeszcze dogodniejszą sytuacją. Sam na sam z Courtois znalazł się Inaki Williams. Napastnik minął Belga, ale nie udało mu się umieścić piłki w siatce po uderzeniu z ostrego kąta.

loader

120 sekund później do głosu doszli gracze Realu Madryt, którzy od razu zdobyli bramkę. Po dośrodkowaniu z prawej strony Marco Asensio podbił futbolówkę głową. Jako pierwszy dopadł do niej Karim Benzema i oddając błyskawiczny strzał i wpakował ją do siatki.

Zwycięstwo Realu z Athletikiem Bilbao

W drugiej połowie Real był bliski podwyższenia prowadzenia. Po niespełna godzinie gry po zakotłowaniu się w polu karnym ekipy z Bilbao najlepiej odnalazł się Nacho, ale jego uderzenie świetnie obronił Simon.

Po kilku minutach niesamowitym pudłem "popisał się" Asensio. Hiszpan otrzymał znakomite prostopadłe podanie w pole karne od Benzemy, ale będąc sześć metrów od bramki, nie trafił między słupki.

W 77. minucie Courtois pokonał Williams, ale sędzia odgwizdał spalonego Guruzety, który miał absorbować uwagę belgijskiego golkipera. Pod koniec wszelkich nadziei gospodarzy pozbawił Toni Kroos. Rodrygo przytomnie wycofał futbolówkę na linię pola karnego, gdzie Niemiec zmieścił piłkę przy prawym słupku.

Finalnie Królewscy wygrali z Athletikiem 2:0. Strata zespołu Carlo Ancelottiego do prowadzącej Barcelony nadal wynosi trzy punkty.