Zamknij

Karetka na murawie Camp Nou. Ronald Araujo poważnie kontuzjowany

10.05.2022 23:16

Ronald Araujo musiał zostać przewieziony do szpitala po tym, jak zderzył się głowami z kolegą z drużyny - Gavim - podczas meczu Barcelony z Celtą Vigo. 

Karetka na murawie Camp Nou. Ronald Araujo poważnie kontuzjowany
fot. AP/Associated Press/East News

Ronald Araujo w 60. minucie nabiegł na piłkę na własnej połowie i zderzył się z Gavim, który cofał się do wybicia. Urugwajczyk przebiegł kilkanaście metrów i położył się na murawie. Jego stan był poważny – Eric Garcia natychmiast przywołał sztab medyczny Barcelonya do ratowania obrońcy Blaugrany ruszył natychmiast Iago Aspas, piłkarz Celty Vigo.

Lekarze założyli Araujo kołnierz ortopedyczny. Urugwajczyk nie był w stanie podnieść się z boiska i musiał zostać z niego zwieziony. Po trwającej przez ok. 10 minut akcji ratowniczej obrońca Barcelony zjechał z murawy w karetce pogotowia. Araujo został zmieniony przez Clementa Lengleta. Gavi, z którym starł się środkowy obrońca, nie odniósł większych obrażeń i mógł kontynuować grę. Jak pokazały hiszpańskie media, Araujo od razu po zwiezieniu z boiska został przewieziony do szpitala. Piłkarz był już przytomny i mógł ruszać rękami. 

Jeszcze w trakcie trwania spotkania Barcelona poinformowała, że Ronald Araujo doznał wstrząśnienia mózgu i został przewieziony do szpitala na dalsze badania.

RadioZET.pl/PAB