Zamknij

Robert Pires o Lewandowskim: Bądźcie spokojni. Będzie strzelał gole

04.08.2022 09:53

Robert Pires, znany przed laty piłkarz i obecny ambasador hiszpańskiej La Liga, wypowiedział się na temat transferu Roberta Lewandowskiego do Barcelony. - Bądźcie spokojni. Zapewniam, że będzie strzelał gole - zwrócił się do polskich kibiców w rozmowie z Wirtualną Polską Sportowe Fakty.

Robert Lewandowski
fot. Michael Reaves/Getty AFP/East News

Saga transferowa z udziałem Lewandowskiego trwałą dobrych kilka tygodni. Pierwotnie Bayern zarzekał się, że nie pozwoli mu odejść.

"Lewandowski chciał odejść za wszelką cenę"

- W ogóle nie dziwię się Bayernowi, że nie chciał oddawać Lewandowskiego. Bo prawda jest taka, że nie chciał. W pewnym momencie zrobiło się jednak gorąco. Lewandowski chciał odejść za wszelką cenę, a Bayern za wszelką cenę chciał go zatrzymać. Koniec końców mam jednak wrażenie, że wszyscy są zadowoleni - skomentował sprawę Pires w wywiadzie dla Wirtualnej Polski Sportowe Fakty.

Były reprezentant Francji i piłkarz Arsenalu wypowiedział się też na temat słabej skuteczności "Lewego" w meczach sparingowych, w których nie zdobył ani jednej bramki.

"Lewandowski będzie strzelał gole dla Barcelony"

- Wiemy, że Xavi bardzo chciał Roberta i ta współpraca na pewno wypali. Natomiast początki często nie są łatwe. Ale zapewniam, że Lewandowski będzie strzelał gole dla Barcelony. Dużo goli. Zwracam się więc do polskich kibiców: bądźcie spokojni. Robert poradzi sobie z bramkami. Nie musicie się martwić tym, że w pierwszych sparingach nic nie wpadło. To nie ma żadnego znaczenia - podkreślił.

loader

Robert Lewandowski już w piątek zostanie oficjalnie zaprezentowany w roli piłkarza Barcelony. Ceremonia będzie miała miejsce na stadionie Camp Nou.

RadioZET.pl/WIrtualna Polska Sportowe Fakty