Zamknij

Przez czerwoną kartkę Lewandowski opuści derby Barcelony. Kiedy wróci do gry?

08.11.2022 22:39

Przez czerwoną kartkę w meczu z Osasuną Robert Lewandowski ominie jeszcze jeden mecz FC Barcelony, który zostanie rozegrany w ostatnim dniu 2022 roku. Polak nie pomoże Dumie Katalonii w derbowym starciu z Espanyolem. Kiedy napastnik wróci do składu Barcy?

Robert Lewandowski
fot. JOSEP LAGO/AFP/East News

Robert Lewandowski negatywnie zaskoczył kibiców Barcelony i reprezentacji Polski, otrzymując dwie żółte i w konsekwencji czerwoną kartkę w meczu z Osasuną w La Liga. Polak musiał opuścić boisko już po 30 minutach gry. Niektórzy fani zaczęli się zastanawiać, kiedy kapitan kadry ponownie wystąpi w ligowym meczu Barcelony?

Spotkanie z Osasuną jest ostatnim starciem piłkarzy przed mistrzostwami świata w Katarze. O ile takie w takich rozgrywkach jak w Premier League czy Ligue 1 mecze zaplanowano jeszcze po mundialu 2022 w ostatnich dniach grudnia, tak np. zawodnicy w Bundeslidze wznowią zmagania w połowie stycznia. Okazuje się, że w wyniku czerwonej kartki Lewandowski pokaże się w ligowym meczu Barcy dopiero w... 2023 roku.

Kiedy Lewandowski zagra po czerwonej kartce w La Liga?

Niemniej jednak Barcelona rozegra jeszcze jeden mecz w starym roku. Dokładnie 31 grudnia zaplanowano pojedynek z Espanyolem, czyli derby Barcelony. Niestety, w tym spotkaniu drużyna Xaviego nie będzie mogła liczyć na 34-latka. Wszystko z powodu absencji spowodowanej karą za mecz z Osasuną.

loader

W związku z tym Robert Lewandowski najwcześniej zagra w La Liga dopiero w niedzielę 8 stycznia. Wówczas Barca zmierzy się na wyjeździe z Atletico Madryt.

RadioZET.pl