Zamknij

Konflikt Messiego z Lewandowskim. Sprawa psuje plan Barcelony

Maciej Walasek
08.08.2022 18:25

Hiszpańscy dziennikarze magazynu "El Pais" dotarli do zaskakujących wieści. Według nich powrót Lionela Messiego do Barcelony z PSG jest niemożliwy. Główną przyczyną takiej decyzji ma być... Robert Lewandowski. Tamtejsze media uważają, że między piłkarzami doszło do konfliktu.

Leo Messi, Robert Lewandowski
fot. Icon Sport/Sipa USA/East News, Ricardo Larreina/Aflo Images/East News

W ostatnim czasie prezydent Barcelony, Joan Laporta przyznał na łamach mediów, że jego marzeniem byłoby ściągnięcie Lionela Messiego z powrotem do Barcelony, gdzie Argentyńczyk mógłby zakończyć piłkarską karierę.  Zdaniem "El Pais" taki scenariusz jest niemożliwy, bo Messi ani myśli o powrocie do zespołu Dumy Katalonii. Jedną z przyczyn ma być to, że 36-latek pokłada spore nadzieje w PSG, z którym wierzy, że w sezonie 2022/23 uda mu się odnieść sukces. Innym powodem ma być... Robert Lewandowski.

Przenosiny Polaka do Barcelony miały nie spodobać się Messiemu, który tym bardziej nie zamierza powracać do Barcy. Według dziennikarzy "El Pais" Messi jest w otwartym konflikcie z 33-letnim napastnikiem. To dość dziwny komunikat, zwłaszcza że jeszcze kilka miesięcy temu podczas gali Złotej Piłki Argentyńczyk ciepło wypowiadał się na temat kapitana polskiej kadry.

Konflikt Messiego z Lewandowskim

- Robert, myślę, że zasłużyłeś na Złotą Piłkę w 2020 roku, "France Football" powinno ci ją przyznać. Wszyscy wiemy, że ci się to należało, byłeś wtedy zwycięzcą i nie mogłeś otrzymać nagrody z powodu pandemii. Moim zdaniem powinieneś mieć to trofeum w swoim domu - mówił wówczas były gracz Blaugrany.

Jednak kilka dni później do jego słów odniósł się Lewandowski. - Chciałbym, żeby to była szczera deklaracja wielkiego piłkarza, by nie były to puste słowa. Oczywiście nie napinam się, nie napalam - odpowiedział "Lewy", co nie spodobało się Messiemu.

- Szczerze mówiąc, nie interesuje mnie to, co powiedział, nie przywiązywałem do tego większej wagi. Ale słowa, które powiedziałem w tamtym momencie, pochodziły z serca i dlatego, że naprawdę tak czułem - tłumaczył.

"El Pais" podaje jeszcze trzeci powód, który pozbawia szans na ściągniecie Messiego do Barcelony. Dziennikarze przekonują, że "Lewandowski gra na tej samej pozycji, na której Messi zamierza zakończyć karierę".

loader

RadioZET.pl