Zamknij

Gavi najmłodszym reprezentantem w historii Hiszpanii. Pobił 85-letni rekord

07.10.2021 08:50

Gavi, 17-letni pomocnik Barcelony, został najmłodszym piłkarzem, jaki kiedykolwiek zadebiutował w reprezentacji Hiszpanii. Do tej pory rekord należał do Angela Zubieta Redondo, który zadebiutował w meczu z Czechosłowacją w 1936 roku.

Hiszpania - Włochy. Gavi najmłodszym reprezentantem w historii Hiszpanii
fot. PAP/EPA/MATTEO BAZZI

Gavi w momencie debiutu miał dokładnie 17 lat i 62 dni. Młody Hiszpan pobił  85-letni rekord Angela Redondo i przyczynił się do zakończenia fantastycznej passy reprezentacji Włoch, która była niepokonana od 37 meczów.

Włochy - Hiszpania: Zobacz skrót meczu i bramki z półfinału Ligi Narodów

Luis Enrique po meczu stwierdził, że Gavi to nie tylko przyszłość kadry Hiszpanii, ale także zawodnik, który może już teraz pomóc reprezentacji.

Gavi gra, Hiszpania wygrywa. "Nie ma dla niego nic zbyt trudnego"

- On potrafi grać między liniami, nie traci piłki, ma dobrą technikę i jest bardzo silny. Wiedzieliśmy, co on może dać reprezentacji:gotowość do gry, świetną technikę. Dla niego nie ma rzeczy zbyt trudnych. To piłkarz kompletny. On może być przyszłością tej drużyny, ale i jej teraźniejszością. Ma osobowość do gry na tym poziomie – podsumował występ swojego podopiecznego Luis Enrique. 

Gavi do tej pory rozegrał jedynie 6 meczów w seniorskim futbolu: 5 w La Lidze i jeden w kadrze. - On jest bardzo cichy, a wręcz nieśmiały poza boiskiem. Widzieliśmy jednak na boisku, jakim zawodnikiem może zostać – stwierdził po spotkaniu Ferran Torres, strzelec obu goli dla Hiszpanów.

loader

RadioZET.pl/AFP