"Lewy" nie wykorzystał jedenastki, Barcelona i tak wygrywa. Piękny gol Dembele

05.11.2022 21:20

Mecz na Camp Nou zaczął się dla gospodarzy w najlepszy możliwy sposób - już w 6. minucie Kaiky Fernandes w polu karnym dotknął piłki ręką, a do jedenastki podszedł Robert Lewandowski. Polak uderzył niecelnie, przez co kibice musieli czekać na gola do 47. minuty. Wtedy, w swoim stylu do siatki trafił Dembele.

FC Barcelona - Almeria WIDEO: Niewykorzystany karny Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski po strzale z rzutu karnego obił zewnętrzną część słupka. Co ciekawe, do jedenastki nie podszedł Gerard Pique, który dziś pożegnał się z Camp Nou. Hiszpan wyraźnie pokazał, że to Lewandowski ma podejść do strzału.

To pierwsza "jedenastka", którą kapitan reprezentacji Polski wykonywał w Barcelonie. Lewandowski zdobył dotychczas 13 goli w hiszpańskiej lidze i jest najskuteczniejszym zawodnikiem całych rozgrywek.

Barcelona - Almeria. Piękny gol Dembele

Na otwarcie wyniku meczu kibice i widzowie musieli czekać do 47. minuty  drugiej połowy. Po dobrym odbiorze Balde piłkę przejął Sergio Busquets, który posłał dalekie i celne podanie do Ousmane'a Dembele.

Francuz w swoim stylu minął dwóch obrońców, po czym stanął naprzeciw bramkarza i uderzył w długi róg. Fernando mógł jedynie odprowadzić piłkę wzrokiem. Dembele w tym sezonie La Ligi zdobył już 4 bramki i zaliczył 5 asyst.

Frenkie de Jong podwyższa wynik

Gol na 2:0 padł po świetnej akcji rozpoczętej przez Pedriego. Hiszpan odegrał do Jordiego Alby, który dośrodkował w pole karne. Do piłki doszedł Ansu Fati, uderzył na bramkę, ale trafił w wyciągniętą rękę Fernando. Blisko stał jednak Frenkie de Jong, który z bliska wbił piłkę do siatki.

Barcelona - Almeria. Pożegnanie Gerarda Pique

Pique, jeden z najlepszych, a także najbardziej utytułowanych zawodników w historii klubu, w sobotę pożegnał się z Camp Nou. Hiszpan rozegrał w katalońskim klubie 617 spotkań, w tym 124 w Lidze Mistrzów i 398 w La Lidze, a barwach klubu Blaugrany trzykrotnie wygrał Champions League, zdobył tytuł mistrza Europy i raz wygrał mistrzostwa świata.

Pique już wcześniej ogłosił, że nie zamierza grać w innym klubie niż Barcelona. Hiszpan wyszedł w podstawowym składzie na mecz z Almerią, a jego ostatnim meczem w karierze może być spotkanie z Osasuną (8.11).

Barcelona - Almeria 2:0. Dembele 47', de Jong 62'.