Zamknij

Eric Garcia kolejnym transferem FC Barcelony. Obrońca wraca do klubu po 4 latach

01.06.2021 09:44

Eric Garcia nowym piłkarzem FC Barcelony. Były obrońca Manchesteru City trafił do Katalonii po tym, jak zakończył się jego kontrakt w Anglii. Garcia podpisał z Barceloną umowę do sezonu 2025/25.

Eric Garcia kolejnym transferem FC Barcelony. Obrońca wraca do klubu po 4 latach
fot. AP/Associated Press/East News
  • Eric Garcia to drugi zawodnik, który trafił do Barcelony w tym oknie transferowym. Pierwszym był Sergio Aguero
  • Były obrońca Manchesteru City podpisał z Barceloną umowę do końca sezonu 2025/26. Jego klauzula wykupu wynosi 400 milionów euro

Eric Garcia dołączył do klubu 1 czerwca. Były obrońca Manchester City podpisał z Barceloną umowę do sezonu 2025/26. Klauzula odkupu nowego piłkarza FCB została ustalona na wysokości 400 milionów euro.

Garcia był piłkarzem Barcelony przez 11 lat. Trafił do klubu w 2008 roku, a w 2017 przeniósł się do Manchesteru City. Był kapitanem kilku drużyn młodzieżowych. W Manchesterze Garcia trafił do zespołu U-19, skąd przeniósł się do pierwszej drużyny. Zadebiutował w niej w wieku 17. lat. Rozegrał łącznie 30 meczów w Premier League.

Eric Garcia drugim transferem Barcelony. Klub sprowadził Sergio Aguero

W poniedziałek Barcelona ogłosiła, że umowę z klubem podpisał Sergio Aguero.  Argentyńczyk przeszedł testy medyczne, po czym podpisał 2-letni kontrakt. Transakcja jest bezgotówkowa, gdyż jego umowa z Manchesterem City wygaśnie 1 lipca.

RadioZET.pl/FC Barcelona