Zamknij

Co czeka Lewandowskiego po Barcelonie? Borek ujawnił plan piłkarza

Maciej Walasek
23.09.2022 21:08

Robert Lewandowski z marszu stał się gwiazdą FC Barcelony, będąc głównym piłkarzem, który ma kierować drużyną w stronę sukcesów. Jednak w ostatnim numerze "Kwartalnika Spotowego" Mateusz Borek zaczął zastanawiać się, jaka przyszłość czeka napastnika, kiedy opuści Dumę Katalonii.

Robert Lewandowski
fot. CRISTINA QUICLER/AFP/East News

Jedni skupiają się nad liczbami uzyskiwanymi przez Roberta Lewandowskiego, inni zwracają uwagi na jego wypowiedzi w wywiadach, a jeszcze inni zastanawiają się nad jego przyszłością. Do tych ostatnich dołączył Mateusz Borek. W najnowszym numerze Kwartalnika Sportowego dziennikarz poruszył temat dość odległy, bo sytuację, kiedy Lewandowski pożegna się z Barceloną. Przypomnijmy, że kontrakt kapitana biało-czerwonych z ekipą z Camp Nou wygasa w 2026 roku, więc dopiero za cztery lata.

Borek ujawnił przyszłość Lewandowskiego

Borek jest przekonany, że po tym czasie Lewandowski będzie chciał spróbować sił w MLS. "Wiem, że Barcelona nie będzie ostatnim przystankiem w karierze Lewandowskiego. Był już kontakt z zachodnim i wschodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych. Tę piękną przygodę Lewy chciałby zamknąć w amerykańskiej MLS" - pisze Borek na łamach Kwartalnika Sportowego.

Od pewnego czasu mówi się, że Robert Lewandowski może spróbować swoich sił w USA na koniec kariery. Należy dodać, że inne głośne nazwiska europejskiego futbolu także grały za Oceanem m.in. David Beckham, czy Zlatan Ibrahimović.

Jak na razie Lewandowski zagrał w łącznie ośmiu meczach w barwach Barcelony, zdobywając 11 bramek i notując dwie asysty. Aktualnie 34-latek przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski, przygotowując się do ostatniego spotkania w Lidze Narodów, gdzie w niedzielę Polacy zagrają z Walią. Następnie Polak wróci do Barcelony, gdzie razem z drużyną 1 października zagra ligowy mecz z Mallorcą.

RadioZET.pl