Obserwuj w Google News

Kulesza ujawnił rywala Polaków przed MŚ w Katarze. To będzie ostatni sprawdzian

Maciej Walasek
1 min. czytania
22.09.2022 23:40
Zareaguj Reakcja

Cezary Kulesza ujawnił, z jaką reprezentacją zmierzą się biało-czerwoni przed MŚ w Katarze. W rozmowie z Polsatem Sport prezes PZPN zdradził, że rywalem Polaków przed mundialem będzie Chile.

Cezary Kulesza
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Reprezentacja Polski pod koniec września rywalizuje w ostatnich meczach Ligi Narodów. Jednocześnie podopieczni Czesława Michniewicza cały czas przygotowują się do MŚ w Katarze, które odbędą się na przełomie listopada i grudnia.

W czwartek przy okazji spotkania Polska - Holandia rąbka tajemnicy uchylił Cezary Kulesza. W czasie wywiadu dla Polsatu Sport prezes PZPN zdradził, z kim zagrają Polacy tuż przed wyjazdem na Bliski Wschód.

Chile rywalem Polaków przed MŚ w Katarze

- Potwierdzam, to już na sto procent. Chile jest odpowiednim przeciwnikiem przed wylotem na mundial. Myślę, że Chile jest odpowiednim przeciwnikiem - przyznał Kulesza w rozmowie na antenie Polsatu Sport.
Przypomnijmy, że Czesław Michniewicz podkreślał, że chciałby, aby Polacy zagrali z zespołem, który stylem gry przypomina Meksyk, czyli pierwszego rywala biało-czerwonych w grupie C w Katarze.

Do meczu z Chile ma dojść 16 listopada w Warszawie, czyli na sześć dni przed inauguracją Polaków na mundialu. Poza Meksykiem grupowymi przeciwnikami reprezentacji Polski będzie Argentyna i Arabia Saudyjska.

W całej swojej historii Polacy spotkali się z Chile tylko raz w 2018 roku w meczu towarzyskim. Wówczas spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

RadioZET.pl