Zamknij

Boniek skreślił dwóch poważnych kandydatów na selekcjonera

Andreas Nicolaides
11.07.2018 11:58

Wciąż nie wiemy, kto zastąpi Adama Nawałkę na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Znamy za to nazwiska trenerów, którzy kadry w tym roku na pewno nie obejmą. Zdradził je Zbigniew Boniek.

Zbigniew Boniek
fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Media spekulowały, że Adama Nawałkę zastąpić może Michał Probierz, trener mający za sobą duże doświadczenie w Ekstraklasie. Boniek nie widzi w nim jednak kandydata na selekcjonera.

- Na dziś Michał jest przede wszystkim trenerem klubowym. Nie jest kandydatem do roli selekcjonera - powiedział prezes PZPN w rozmowie z "Piłką nożną". - Ma w sobie mnóstwo adrenaliny. Gdyby przegrał mecz w roli selekcjonera, nie wytrzymałby dwóch miesięcy, a co tyle mniej więcej grają reprezentacje, do kolejnego spotkania - dodał.

Kto zostanie trenerem reprezentacji Polski?

Wiele mówiło się też o kandydaturze Cesare Prandelliego. Co na to Boniek? - Znamy się, lubimy, mamy wspólnych znajomych, żyjemy w dobrych stosunkach, czasami do siebie dzwonimy. Nie wydaje mi się jednak, że jest kandydatem do prowadzenia reprezentacji Polski - stwierdził.

Jak poinformował na Twitterze prezes PZPN, już 23 lub 24 lipca ma odbyć się pierwsza konferencja z udziałem nowego trenera polskiej kadry. Do tego czasu z pewnością poznamy jego nazwisko.

RadioZET.pl/Piłka nożna/AN