Zamknij

Na co i komu Lewandowscy przekazali milion euro? [SZCZEGÓŁY]

23.03.2020 14:42

Robert i Anna Lewandowscy przekazali milion euro na walkę z koronawirusem. W poniedziałek poznaliśmy szczegóły tej decyzji. Do kogo trafią pieniądze kapitana reprezentacji Polski i jego żony?

Robert i Anna Lewandowscy
fot. Instagram/Robert Lewandowski

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Jak usłyszeliśmy od współpracowników Anny i Roberta Lewandowskich, cztery miliony złotych zostaną przeznaczone w równych wysokościach na pomoc wszystkim jednoimiennym szpitalom zakaźnym w całej Polsce (tj. placówkom zajmującym się wyłącznie zwalczaniem epidemii, specjalnie do tego przystosowanym). Pozostałe pieniądze także będą wykorzystane do walki z epidemią - poinformował Onet Sport.

Lewandowscy przed podziałem kwoty mieli konsultować decyzję z organami zajmującymi się walką z epidemią koronawirusa w Polsce. Jeśli chodzi o to, na co dokładnie szpitale przeznaczą pieniądze, zdecydują już one same.

Ta wiadomość być może uciszy niektórych krytyków, którzy zarzucali Lewandowskim, że pieniądze na walkę z koronawirusem przekazali niemieckim organom.

Lewandowscy przekazali milion euro na walkę z koronawirusem

Przypomnijmy, że o całej akcji Robert Lewandowski poinformował na swoim profilu na Instagramie.

- Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Zdecydowaliśmy się przekazać 1 mln Euro na walkę z koronawirusem - napisał.

... bo pomoc była zła? Piękne gesty w ogniu krytyki [KOMENTARZ]

- A sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: Stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni. Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni - czytamy w dalszej części wpisu.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/AN/Sport Onet