Zamknij

Koniec marzeń na zapleczu Premier League. Klub kadrowicza spada z ligi

19.04.2022 12:03

Pomimo heroicznej walki Derby County z Krystianem Bielikiem w składzie nie utrzyma się za zapleczu Premier League. W zeszłym tygodniu podopieczni Wayne'a Rooneya stracili matematyczne szanse na pozostanie w Championship.

Krystian Bielik
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Przygoda Derby County w lidze nie była usłana różami. W początkowych kolejkach angielskiej Championship klub został ukarany odjęciem aż 21 punktów, za nie przestrzeganie finansowego fair play. 

Co prawda drużyna Krystiana Bielika jest przedostatnia, jednak już straciła szansę na utrzymanie się na zapleczu Premier League. W kluczowym starciu z Queens Park Rangers "Barany" straciły bramkę w 88. minucie i ostatecznie przegrały 0:1, co oznaczało pożegnanie się z ligą.

Derby County Krystiana Bielika spada z ligi

Po przegranym spotkaniu trener Wayne Rooney zebrał swoich piłkarzy i wyszedł do zasmuconych fanów. Legenda Manchesteru United dała płomienną przemowę, w której stwierdziła, że zrobi wszystko, by klub z Pride Park Stadium wrócił na należyte miejsce. - Jesteśmy wdzięczni za wsparcie, które okazaliście nam przez cały sezon. Było k*** ciężko, naprawdę ciężko. To były trudne chwile dla nas, a zwłaszcza dla was - mówił Rooney.

O ligowy byt dalej drży drużyna Michała Helika. Barnsley FC dzieli 11 punktów od bezpiecznej strefy, gdy do końca sezonu zostały cztery mecze.

loader

RadioZET.pl