Obserwuj w Google News

Kiedy jest Final Four Ligi Narodów? Sprawdź termin turnieju finałowego

2 min. czytania
27.09.2022 22:36
Zareaguj Reakcja

Final Four Ligi Narodów - data, termin. Kiedy odbędzie się turniej finałowy Ligi Narodów UEFA 2022/2023? Sprawdź datę Final Four LN, w którym wezmą udział zwycięzcy czterech grup z Dywizji A Ligi Narodów UEFA.

Final Four Ligi Narodów
fot. PHILIPPE DESMAZES/AFP/EAstNews

Liga Narodów UEFA zastąpiła dużą część meczów towarzyskich, a w dwóch pierwszych edycjach okazałe trofeum powędrowało do Portugalii oraz Francji. Ci drudzy nie będą mieli szansy na obronę tytułu, gdyż w swojej grupie zajęli dopiero 3. miejsce za Chorwacją, która wystąpi w turnieju finałowym oraz Danią. Niewiele brakowało, by mistrzowie świata spadli - podobnie jak wicemistrzowie Europy Anglicy - do Dywizji B.

Reprezentacja Polski niestety też nie zdołała zakwalifikować się do Final Four, ale celem dla drużyny prowadzonej przez Czesława Michniewicza było utrzymanie w elicie. Trudno było rywalizować jak równy z równym z Holandią czy z wiceliderem rankingu FIFA Belgią, a jednak udało się urwać dwa punkty "Oranje" w Rotterdamie. Kluczowe były jednak starcia z Walią. Oba były zacięte, ale też oba udało się wygrać, odpowiednio 2:1 i 1:0. To, co łączy te mecze, to osoba Karola Świderskiego - to on zdobywał zwycięskie gole zarówno we Wrocławiu, jak i w Cardiff.

Redakcja poleca

Final Four Ligi Narodów - kiedy?

Z "polskiej" grupy w Final Four zagra Holandia. Do niej oraz Chorwacji dołączyły Włochy i Hiszpania.

To były nietypowe rozgrywki, przyspieszone z powodu równie niestandardowego terminu mistrzostw świata w Katarze. Mundial odbędzie się w listopadzie i w grudniu 2022 roku, w związku z czym UEFA musiała poszukać dogodnych dat do rozegrania fazy grupowej LN. Wszystkie mecze odbyły się w tym roku, natomiast zwycięzcę zmagań poznamy dopiero... dziewięć miesięcy po zakończeniu pierwszej rundy.

Final Four Ligi Narodów: data, termin

Final Four Ligi Narodów UEFA 2022/2023 odbędzie się w dniach 13-18 czerwca 2023 roku. Spotkania półfinałowe zaplanowano na 14 i 15 czerwca, a walka o medale - mecze o 3. i 1. miejsce - zostanie rozegrana 18 czerwca. Gospodarzem będzie Holandia.

RadioZET.pl