Zamknij

Dodatkowa kara dla Glika za brutalny faul. Obrońcę czeka dłuższa przerwa

09.11.2021 22:26

Kamil Glik został dodatkowo ukarany za faul w czasie meczu 12. kolejki Serie B przeciwko Frosinone. Obrońca reprezentacji Polski po czerwonej kartce został zawieszony na trzy najbliższe spotkania.

Kamil Glik
fot. LaPresse/Sipa USA/East News

Kamil Glik podczas 12. kolejki Serie B nie pomógł swojemu zespołowi, a raczej osłabił Benevento Calcio. W trakcie sobotniego spotkania z Frosinone obrońca reprezentacji Polski zaatakował jednego ze swoich rywali już w 25. minucie. Przeciwnik biegł środkiem boiska i został trafiony korkami przez Glika na wysokości kolana.

O ile po powtórkach można dostrzec, że akcja miała miejsce po gwizdku sędziego, a były obrońca AS Monaco nie przywiązywał zbyt dużej wagi do swojego zagrania. Na jego nieszczęście to była niebezpieczna sytuacja, która zmusiła arbitra do sięgnięcia po kartonik.

Glik zawieszony na trzy mecze po czerwonek kartce z Frosinone

Na tym jednak się nie skończyło. Glik został ukarany zawieszeniem na trzy następne mecze. To oznacza, że ominą go starcia z Pisą, Regginą i Vicenzą.

To nie pierwsza czerwona kartka dla Kamila Glika. Wcześniej 33-latek obejrzał czerwoną kartkę w 6. kolejce w meczu z Cuomo.

Benevento Calcio ostatecznie przegrało z Frosinone 1:4 i zajmuje szóste miejsce na zapleczu Serie A. Prowadząca Brescia ma pięć punktów przewagi nad zespołem Polaka.

loader

RadioZET.pl