Obserwuj w Google News

"Jesteśmy zdruzgotani". Ceniony trener przegrał walkę z chorobą

1 min. czytania
06.10.2022 22:37
Zareaguj Reakcja

Gian Piero Ventrone nie żyje. Ceniony trener przygotowania fizycznego m.in. reprezentacji Włoch, Juventusu czy Tottenhamu Hotspur przegrał walkę z rakiem. "Jesteśmy zdruzgotani" - napisano w oświadczeniu.

Gian Piero Ventrone
fot. Ashley Western via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

O śmierci Giana Piero Ventrone jako pierwszy poinformował Tottenham Hotspur, czyli dotychczasowy pracodawca włoskiego trenera przygotowania fizycznego. W ekipie popularnych "Kogutów" zapanował wielki smutek. 

"Jesteśmy zdruzgotani informacją, że zmarł trener przygotowania fizycznego, Gian Piero Ventrone" - napisano w mediach społecznościowych klubu. "Każdy w klubie będzie za nim tęsknił. W tym smutnym czasie jesteśmy myślami z jego rodziną i przyjaciółmi" - dodano.

Redakcja poleca

Gian Piero Ventrone przegrał walkę z rakiem

Jak ujawnili "Spurs", Ventrone chorował na białaczkę. Po jej zdiagnozowaniu, niestety już w późnym i zaawansowanym stadium, od razu został przewieziony do szpitala w Neapolu. Zmarł nagle, w czwartek.

>>>  Pierwsze, wczesne objawy białaczki. Na co zwrócić uwagę? <<<

Do Tottenhamu dołączył w 2021 roku, kiedy to klub przejął włoski szkoleniowiec Antonio Conte. Wcześniej pracował m.in. w Juventusie, a w 2006 roku był członkiem reprezentacji Włoch, która zdobyła mistrzostwo świata.

"Jedno z historycznych nazwisk Juventusu z przełomu wieków, Gian Piero Ventrone, opuścił nas w wieku 61 lat" - poinformowali przedstawiciele "Starej Damy".

RadioZET.pl