Zamknij

Jerzy Brzęczek zadebiutuje 7 września meczem z Włochami

Krzysztof Sobczak
23.07.2018 09:00

Jerzy Brzęczek w roli selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski zadebiutuje 7 września. Biało-czerwoni zmierzą się tego dnia na wyjeździe z Włochami w pierwszym meczu Ligi Narodów UEFA. Przed polską publicznością zaprezentuje się cztery dni później w spotkaniu towarzyskim z Irlandią.

Jerzy Brzęczek zadebiutuje meczem z Włochami
fot. PAP

 

MUNDIAL 2018 - DRABINKA. SPRAWDŹ TERMINARZ MISTRZOSTW ŚWIATA

Po nieudanym mundialu w Rosji (porażki 1:2 z Senegalem i 0:3 z Kolumbią, wygrana w meczu o "honor" z Japonią 1:0) kontraktu nie przedłużono z Adamem Nawałką. Oficjalna prezentacja Brzęczka nastąpi 23 lipca na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Liga Narodów 2018: Z kim zagra Polska?

Liga Narodów UEFA to nowe rozgrywki, mające uatrakcyjnić i w dużym stopniu zastąpić towarzyskie potyczki. Polska wystąpi w grupie 3. dywizji A (tzw. grupa A3), gdzie oprócz Włoch jej rywalem będzie Portugalia.

Zrzeszone w Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) federacje zostały podzielone na cztery dywizje - A, B, C i D, na podstawie rankingu tej organizacji (innego niż FIFA). W czasie ustalania koszyków Polska zajmowała w nim dziewiąte miejsce. W każdej z dywizji powstały cztery grupy.

Faza grupowa zostanie rozegrana od września do listopada 2018. Zwycięzcy grup dywizji A awansują do Final Four, zaplanowanego na czerwiec 2019 roku.

Powstanie tych rozgrywek nie wyklucza całkowicie tradycyjnych meczów towarzyskich. Jesienią 2018 roku będzie sześć terminów na mecze Ligi Narodów, a przecież np. drużyny z dywizji A, czyli również Polska, zagrają tylko cztery spotkania w grupie. Zostają więc dwa wolne terminy, w których można zagrać towarzysko. Biało-czerwoni wykorzystają je na spotkania z Irlandią (11 września we Wrocławiu) oraz Czechami (15 listopada w Gdańsku).

Główne zadanie będzie czekało Brzęczka dopiero od wiosny 2019 roku. Wówczas zaczną się kwalifikacje Euro 2020.

Plan reprezentacji Polski do końca 2018 roku:

7 września – Włochy – Polska, Liga Narodów
11 września – Polska – Irlandia, towarzyski (Wrocław)
11 października  - Polska – Portugalia, Liga Narodów (Stadion Śląski, Chorzów)
14 października – Polska – Włochy, Liga Narodów (Stadion Śląski, Chorzów)
15 listopada – Polska – Czechy, towarzyski (Gdańsk)
20 listopada – Portugalia – Polska, Liga Narodów

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/KS