Zamknij

Brzęczek nowym selekcjonerem. Pierwszy komentarz Bońka

Dominik Gołdyn
12.07.2018 12:52

Jerzy Brzęczek będzie selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Wybór następcy Adama Nawałki skomentował prezes PZPN. - Jurek ma wszystkie cechy, które powinien mieć selekcjoner - powiedział Zbigniew Boniek w rozmowie z ''Przeglądem Sportowym''. 

Boniek
fot. Rafal Oleksiewicz/REPORTER

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Polski Związek Piłki Nożnej zakończył proces wyboru selekcjonera reprezentacji Polski, którym zostanie Jerzy Brzęczek. Oficjalna prezentacja nowego szkoleniowca będzie miała miejsce w poniedziałek, 23 lipca o godzinie 12.30 w sali konferencyjnej na stadionie PGE Narodowym. Podczas konferencji prasowej zostaną przedstawione plany selekcjonera oraz nowy sztab szkoleniowy reprezentacji Polski" - napisano na stronie internetowej PZPN.

Jak dodano, w ciągu najbliższych dni będą trwały formalności związane z zatrudnieniem Brzęczka, w tym m.in. zatwierdzenie jego kandydatury przez zarząd związku, który ma się zebrać w sobotę.

Jerzy Brzęczek selekcjonerem. Komentarz Bońka

- Jest doświadczonym zawodnikiem, reprezentantem Polski, srebrnym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie. Do tego charakter i co dla mnie bardzo ważne - ogień w oczach i ogromne chęci do ciężkiej pracy. Jestem przekonany, że to odpowiedni wybór. Czasami mam wrażenie, że najlepiej byłoby zatrudnić magika Davida Copperfielda, który w mig rozwiązałby wszystkie nasze problemy i zapewnił sukces, ale świat tak nie działa. Potrzebowaliśmy solidnej, uczciwej, porządnej osoby na tym stanowisku i taką też wybrałem – powiedział "Przeglądowi Sportowemu" Boniek.

Zobacz także

Jerzy Brzęczek w roli selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski zadebiutuje 7 września. Biało-czerwoni zmierzą się tego dnia na wyjeździe z Włochami w pierwszym meczu Ligi Narodów UEFA.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/DG