Zamknij

Groźna kontuzja reprezentanta Polski. Uraz eliminuje go ze startu sezonu

Maciej Walasek
13.06.2022 15:01

Adam Buksa doznał ciężkiej kontuzji. Doktor Jacek Jaroszewski w rozmowie z "Interią" ujawnił, że napastnika reprezentacji Polski czeka długa przerwa od gry.

Adam Buksa i Czesław Michniewicz
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Adam Buksa ucierpiał w czasie meczu z Belgią, w którym biało-czerwoni zostali rozbici i przegrali 1:6. Po padnięciu na murawę piłkarz złapał się za piszczel nad stopą. 25-latek nie był w stanie pomóc kadrze w sobotnim starciu z Holandią i udał się na dodatkowe badania.

Jak bardzo poważna jest kontuzja? Okazuje się, że uraz jest niezwykle groźny. Kulisy na temat zdrowia Buksy odsłonił lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski, zdradzając, że zawodnika czeka kilka tygodni przerwy od piłki.

Adam Buksa z groźną kontuzją

"Graniczące z pewnością podejrzenie złamania jednej z kości w strukturze stawowego" - cytuje jego słowa portal "Interia".

Jaroszewski dał zaledwie 20 proc. na to, że to nie jest złamanie. Wszystko będzie jasne po badaniach rezonansem magnetycznym. Jeżeli wiadomość się potwierdzi Buksę czeka półtora miesiąca przerwy. Wobec urazu ominie go okres przygotowawczy do nowego sezonu Ligue 1 i inauguracja rozgrywek.

Biało-czerwoni będą musieli radzić sobie bez Buksy w ostatnim czerwcowym meczu Ligi Narodów. We wtorek zespół Czesława Michniewicza zagra z Belgią na PGE Narodowym. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl