Obserwuj w Google News

Były gwiazdor piłki nożnej miał wypadek. "Jego stan jest bardzo krytyczny"

1 min. czytania
11.04.2022 23:06
Zareaguj Reakcja

Legendarny piłkarz reprezentacji Kolumbii Freddy Rincon miał wypadek samochodowy. Były zawodnik m.in. Realu Madryt, Napoli czy Corinthians prowadził auto, które zderzyło się z autobusem i znajduje się obecnie w stanie "bardzo krytycznym". W pojeździe przebywały jeszcze cztery inne osoby - wszystkie zostały ranne.

Freddy Rincon
fot. Instagram/freddyrinconoficial; Twitter/screens

Były gwiazdor kolumbijskiej piłki nożnej Freddy Rincon jest w stanie krytycznym po wypadku samochodowym, do którego doszło w mieście Cali. Cztery inne osoby, które były w prowadzonym przez niego pojeździe, także zostały ranne w wyniku zderzenia z autobusem.

"Freddy Eusebio Rincon został przywieziony dziś rano do szpitala z urazowym uszkodzeniem mózgu. Jego stan jest bardzo krytyczny" - poinformował szpital w Cali.

Były gwiazdor piłki nożnej Freddy Rincon w stanie krytycznym po wypadku

55-letni Rincon występował m.in. w Realu Madryt, Napoli i Corinthians Sao Paulo. Uczestniczył w trzech mundialach w 1990, 1994 i 1998 roku, będąc obok Carlosa Valderramy i Faustino Asprilli gwiazdą reprezentacji Kolumbii.

Redakcja poleca

Rozegrał 84 mecze w drużynie narodowej i zdobył 17 bramek, m.in. w pamiętnym meczu eliminacji MŚ przeciwko Argentynie w 1993 roku w Buenos Aires, gdzie Kolumbijczycy odnieśli zwycięstwo 5:0.

RadioZET.pl/PAP