Obserwuj w Google News

Znamy finalistów Ligi Narodów UEFA. Kto zagra w Final Four?

1 min. czytania
27.09.2022 22:39
Zareaguj Reakcja

Final Four Ligi Narodów UEFA - finaliści. Znamy wszystkich finalistów tegorocznej edycji Ligi Narodów. Sprawdź, kto wygrał grupy w Dywizji A i zagra o zwycięstwo w Nations League 2022/2023.

Znamy finalistów Ligi Narodów UEFA
fot. PAP/EPA

Final Four Ligi Narodów UEFA 2022/2023 odbędzie się w dniach 14-18 czerwca 2023 roku w Holandii. Już wcześniej było jasne, że turniej finałowy zorganizuje zwycięzca "polskiej" grupy A4, a ten cel zrealizowali właśnie podopieczni Louisa van Gaala. "Oranje" zdystansowali Belgię i biało-czerwonych, a Walia w kolejnych rozgrywkach będzie rywalizowała na zapleczu elity.

Finalistów LN wyłoniły zmagania w czterech 4-zespołowych grupach. Największą niespodzianką "in-minus" sprawili Anglicy, wicemistrzowie Europy, którzy nie wygrali ani jednego spotkania i spadli do Dywizji B. Blisko sensacji byli za to Węgrzy, którzy do końca walczyli z Włochami o triumf w stawce i promocję do Final Four. Ostatecznie to im się nie powiodło.

Redakcja poleca

Kto zagra w Final Four LN?

To trzecia edycja Ligi Narodów, a dwie pierwsze edycje wygrali Portugalia i Francja. Co ciekawe, w obu przypadkach w turnieju finałowym udział brały cztery inne drużyny. W tym sezonie to się nie powtórzyło, gdyż w walce o zwycięstwo pozostaje finalista z 2019 roku Holandia, Hiszpania, wicemistrz z 2021 roku oraz Włosi, czwarta siła poprzedniej LN. W Final Four LN wystąpi ponadto debiutująca Chorwacja.

Finaliści Ligi Narodów UEFA 2022/2023

  • Holandia
  • Chorwacja
  • Włochy
  • Hiszpania

RadioZET.pl