Obserwuj w Google News

FIFA wprowadzi rewolucję? Krótsze mecze, brak żółtych kartek to dopiero początek

1 min. czytania
17.07.2021 16:47
Zareaguj Reakcja

FIFA planuje rewolucyjne zmiany w piłce nożnej. Wśród pomysłów nie brakuje skrócenia czasu rozgrywania meczów, wycofania żółtych kartek, czy zniesienie limitu zmian. Wkrótce organizacja ma wszystko przetestować.

Gianni Infantino
fot. Ding Ting/Xinhua News/East News

FIFA od dłuższego czasu zastanawia się, co może zrobić, aby piłka nożna stała się jeszcze bardziej interesująca. Jak podaje "Mundo Deportivo" organizacja ma już pewien zarys rewolucji futbolu.
Jednym z pomysłów jest krótszy czas rozgrywanych meczów. Zdaniem dziennika FIFA chce skrócić tradycyjne 45 minut każdej połowy do pół godziny. Jednocześnie przy każdej przerwanej akcji, czas byłby zatrzymywany, tak jak ma się to w piłce ręcznej.

Innym rozwiązaniem ma być zniesienie żółtych kartek. Piłkarze za groźniejsze przewinienie, opuszczaliby murawę na pięć minut. Hiszpańska gazeta podaje też zmianę wykonania rzutów z autu, gdzie zawodnicy mieliby nie wyrzucać piłki rękami, lecz wykopywać futbolówkę nogami.

Redakcja poleca

FIFA chce dokonać rewolucji w futbolu. W planach m.in. zniesienie limit zmian i żółtych kartek

Ponadto FIFA rozważa zniesienie limitu zmian. Aktualnie trenerzy mogą dokonywać pięciu roszad w czasie meczu, ale po ewentualnej rewolucji, szkoleniowcy nie mieliby żadnych ograniczeń.

Wszystkie pomysły federacja ma sprawdzić w trakcie turnieju dla młodzieży do lat 19 - Future of Football Cup 2021. Po piłkarskiej imprezie władze ocenią, czy wprowadzone zmiany przyczyniły się do uatrakcyjnienia spotkań i zastanowi, czy warto podjąć dalszą pracę w celu dokonania prawdziwej rewolucji w futbolu.

RadioZET.pl