Zamknij

Rosja wyrzucona z kolejnego turnieju. UEFA bezwzględna dla kraju-agresora

20.09.2022 14:07

Euro 2024 odbędzie się bez udziału kraju-agresora - poinformował prezes Ukraińskiego Związku Piłki Nożnej Andrij Pawelko. To ciąg dalszy sankcji nałożonych przez UEFA na Rosję za zbrojną inwazję na Ukrainę.

Rosja nie zagra na Euro 2024
fot. AP/Associated Press/East News

Reprezentacja Rosji, która miała być rywalem biało-czerwonych w drodze na mundial w Katarze, po ataku wojsk Władimira Putina na Ukrainę została wykluczona z barażu i zawieszona w prawach członka UEFA oraz FIFA. Gospodarz poprzednich piłkarskich mistrzostw świata nie zagra również w kolejnym wielkim turnieju - mistrzostwach Europy 2024 w Niemczech.

"Rosjanie nie mają się na co przygotowywać. Zgodnie z oczekiwaniami Rosja nie będzie brana pod uwagę w losowaniu grup eliminacji Euro 2024 we Frankfurcie. I przynajmniej do 2024 roku nie zabłysnął w oficjalnych międzynarodowych zawodach piłkarskich!" - przekazał na Facebooku prezes ukraińskiej federacji Andrij Pawelko.

Euro 2024 bez Rosji

Szef związku odniósł się również do skargi złożonej przez Rosjan na selekcjonera reprezentacji Ukrainy Ołeksandra Petrakowa. Rodacy Putina zarzucili trenerowi dyskryminację oraz uprzedzenia polityczne i domagali się dyskwalifikacji

"Sprawa jest już załatwiona. Takiej decyzji nie ma i nie mogło być. Szkoleniowiec dostał ostrzeżenie i niewielką karę finansową, którą UAF ma zaszczyt zapłacić" - przyznał Pawelko.

Ukraina również nie zagra w mistrzostwach świata w Katarze. Podopieczni Petrkowa ograli w półfinale baraży Szkocję, ale w decydującym spotkaniu ulegli Walii. Do obu meczów nie mogli przygotowywać się w swoim kraju z powodu trwających działań wojennych.

loader

RadioZET.pl/Andrii Pavelko Facebook