Zamknij

Walia - Dania. Piękny prezent Walijczyków dla Christiana Eriksena

26.06.2021 18:49

Walia - Dania. Zanim rozpoczął się pierwszy mecz 1/8 finału Euro 2021, piłkarze Walii oddali hołd Christianowi Eriksenowi. Gareth Bale, kapitan reprezentacji, przekazał pomocnikowi Danii pamiątkową koszulkę swojej drużyny. 

Walia - Dania. Piękny prezent Walijczyków dla Christiana Eriksena
fot. OLAF KRAAK/AFP/East News

Dania w pierwszym meczu fazy pucharowej Euro 2021 mierzy się z Walią. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem kapitan Walijczyków Gareth Bale przekazał drużynie Kaspera Hjulmanda prezent, który ma trafić do Christiana Eriksena. Pomocnik Interu Mediolan opuścił swój zespół 12 czerwca po upadku w trakcie meczu z Finlandią, przeszedł już zabieg, a obecnie przebywa w domu. 

Walijczycy przekazali koszulkę swojej reprezentacji, na której podpisali się wszyscy zawodnicy. Napisali na niej także "Brysia Wella", co po walijsku oznacza "szybkiego powrotu do zdrowia".

Euro 2021. Rozpoczęła się faza pucharowa

Dania i Walia to pierwsze reprezentacje, które zmierzą się w 1/8 finału Euro 2021. Obie drużyny zajęły w swoich grupach drugie miejsca. Zwycięzca sobotniego spotkania w ćwierćfinale zmierzy się z wygranym meczu Holandia Czechy. 1/4 finału odbędzie się 3 lipca o godz. 18 w Baku. 

RadioZET.pl/PAB