Zamknij

Grzegorz Krychowiak w Radiu ZET: "Nie przyjechaliśmy tutaj pośmiać się"

28.05.2021 23:02

- Ten film pokazuje stereotypowego piłkarza, ale nikt się nie obraził - mówi Radiu ZET o komedii romantycznej "Druga Połowa" Grzegorz Krychowiak. Film właśnie wszedł na ekrany kin. Zawodnik reprezentacji Polski opowiedział dziennikarzowi Radia ZET Krzysztofowi Wilanowskiemu m.in. o swoim kinowym debiucie i o tym, jak ocenili go jego koledzy z reprezentacji. - Było dużo śmiechu. Już po seansie wymieniałem smsy z Maćkiem Musiałem. Pytał się, jak zawodnicy odebrali film, bo jest tam trochę śmiechu z piłkarzy – zdradził Radiu ZET zawodnik kadry.

Grzegorz Krychowiak
fot. RadioZET

Grzegorz Krychowiak ujawnił też Radiu ZET kulisy swojego spóźnienia na zgrupowanie w Opalenicy: - Anulowali mi jeden samolot, kolejny się spóźnił, ale najważniejsze, że udało mi się dotrzeć - mówił Radiu ZET. Przyznał, że znalazł się w trudnej sytuacji, bo jest skarbnikiem kadry. Jednym z jego zadań jest egzekwowanie kar za spóźnienia. - Teraz będę musiał zapłacić sam sobie - komentował pomocnik.

Piłkarz kadry odniósł się też do braku powołania dla Kamila Grosickiego, który odpowiadał za tworzenie atmosfery w zespole. - Teraz jest wielu zawodników, którzy lubią żartować i są pozytywnie nastawieni do życia. To bardzo pomaga w budowaniu zespołu. Atmosfera jest bardzo dobra, ale podstawą są wyniki, bo nie przyjechaliśmy tutaj pośmiać się z kolegami, tylko w określonym celu - mówił Krychowiak w rozmowie z dziennikarzem Radia ZET Krzysztofem Wilanowskim.

Krychowiak o atmosferze przed Euro 2021

O zbudowanie pozytywnej atmosfery w drużynie zatroszczył się też trener Paulo Sousa. Zawodnicy mają za sobą gry integracyjne. Krychowiak zdradził, która z nich podobała mu się najbardziej. - Jedna z nich polegała na wejściu do namiotu z opaską na oczach. Wystawialiśmy ręce i ktoś kładł nam na nie zwierzę. Oczywiście nie było to nic miłego jak np. kotek, czy piesek. Ja trafiłem na skorpiona, ale tak mi się gra spodobała, że wróciłem jeszcze dwa razy – mówił piłkarz.

Zawodnicy reprezentacji Polski od poniedziałku są na zgrupowaniu w Opalenicy. We wtorek czeka ich pierwszy sprawdzian formy. W towarzyskim mecz zmierzą się z reprezentacją Rosji.

Cały wywiad z Grzegorzem Krychowiakiem w Radiu ZET w niedzielę po godz. 21:00 w audycji "Sportowy Finał Tygodnia w Radiu ZET".

RadioZET.pl