Zamknij

Wojciech Szczęsny przyłapany na papierosie. Paulo Sousa komentuje

22.06.2021 20:42

Paulo Sousa skrytykował paparazzich, którzy pokazali zdjęcie Wojciecha Szczęsnego z papierosem w dłoni. - Gorsze niż palenie jest robienie takich fotografii. On nie robił tego publicznie – bronił swojego zawodnika szkoleniowiec reprezentacji Polski.

Wojciech Szczęsny przyłapany na papierosie. Paulo Sousa komentuje
fot. PAP/Jan Dzban
  • Paulo Sousa we wtorek na konferencji prasowej odpowiadał na pytania dziennikarzy
  •  Szwedzki dziennikarz zapytał selekcjonera, czy reprezentanci Polski mogą palić.  Nawiązywał do zdjęć paparazzich z Wojciechem Szczęsnym

Polska - Szwecja. Paulo Sousa skrytykował autora zdjęć, nazywając go „nieodpowiedzialnym”. - Wiesz co jest najgorsze? Paparazzi robiący takie zdjęcie. Musimy edukować młodych piłkarzy i dbać o ich rozwój. Gorsze jest, gdy paparazzi robi zdjęcia i pokazuje je ludziom, niż gdy piłkarz pali w takim miejscu, w którym nie jest widziany – stwierdził selekcjoner naszej kadry.

Portugalski trener stwierdził, że palenie wśród piłkarzy to normalne zjawisko. - Musimy wszyscy w życiu mieć wrażliwość, by edukować młodych. Źle jest pokazywać młodym takie zdjęcia. Wielu piłkarzy pali, to naturalne. On nie robi tego publicznie. Pokazywanie tego jest znacznie gorsze niż palenie – uważa Sousa.

Polska - Szwecja. Sousa: piłkarze nie do końca się zregenerowali

Sousa przyznał, że sobotnie spotkanie z Hiszpanią w Sewilli (1:1) kosztowało jego podopiecznych wiele sił. - Niektórzy piłkarze jeszcze nie zdołali do końca zregenerować się po meczu z Hiszpanią, ale liczę, że jutro już będą czuć się znacznie lepiej. Wciąż mam wątpliwości jeśli chodzi o obsadzenie niektórych pozycji, jutro zapadną ostateczne decyzje - poinformował Sousa.

Nasz szkoleniowiec stwierdził też, że drużyna Janne Anderssona jest jednym z najlepszych zespołów na Euro jeśli chodzi o przechwyty i wybicia. - Szwecja jest zespołem bardzo dojrzałym, który świetnie gra w obronie, lubi też mieć piłkę, ale potrafi także kontratakować. To jedna z najlepszych drużyn Euro jeśli chodzi o przechwyty i wybicia piłki spod bramki - analizował 50-letni szkoleniowiec.

loader

RadioZET.pl/PAP