Zamknij

Szwecja pewna awansu do 1/8 finału. Z Polską ma jednak o co grać

21.06.2021 23:33

Reprezentacja Szwecji przystąpi do meczu z Polską pewna awansu do 1/8 finału Euro 2020 (2021). Biało-czerwoni, by zagrać w kolejne fazie, muszą wygrać. Mecz Polska - Szwecja na żywo na sport.radiozet.pl w środę, 23 czerwca, o godzinie 18.00.

Reprezentacja Szwecji
fot. ANTON VAGANOV/AFP/East News

Reprezentacja Szwecji po dwóch kolejkach fazy grupowej ma na koncie cztery punkty. Na ten dorobek złożyły się remis z Hiszpanią 0:0 i zwycięstwo nad Słowacją 1:0. Dzięki niemu może się już cieszyć z awansu.

Polska - Szwecja. Rywale biało-czerwonych pewnie awansu do 1/8 finału

Szwecja zapewniła sobie grę w 1/8 finału Euro 2020 (2021) jeszcze przed meczem z Polską z powodu korzystnych dla niej wyników spotkań w grupach B i C. Otóż do fazy pucharowej mistrzostw awansują dwa najlepsze zespoły z każdej z grup plus cztery najlepsze z trzecich miejsc.

W grupie B i C trzecie miejsca zajęły kolejno Finlandia i Ukraina. Oba te zespoły zakończyły zmagania fazy grupowej z dorobkiem trzech punktów, czyli o jedno "oczko" gorszym od Szwecji.

Nie oznacza to jednak, że Szwecja nie ma o co grać. Wychodząc z trzeciego miejsca w grupie E, trafi na zwycięzcę grupy B lub C, czyli kolejno Belgię lub Holandię. Zwycięstwo lub drugie miejsce w grupie gwarantuje za to teoretycznie słabszego rywala w 1/8 finału.

Mecz Polska - Szwecja na żywo w środę, 23 czerwca, o godzinie 18.00.