Zamknij

Sebastian Szymański na dłużej w Dynamie Moskwa. Polak podpisał nowy kontrakt

02.06.2021 16:56

 Sebastian Szymański podpisał nowy kontrakt z Dynamem Moskwa. Umowa, jak poinformował we wtorek jego pracodawca, ma obowiązywać przez pięć lat. Polak gra w Rosji od 2019 roku. 

Sebastian Szymański na dłużej w Dynamie Moskwa. Polak podpisał nowy kontrakt
fot. Alexander Vilf/SPUTNIK Russia/East News

Sebastian Szymański po podpisaniu kontraktu z Dynamem Moskwa powiedział, że przedłużenie pobytu w Moskwie to według niego "najlepsza możliwa decyzja". - W Dynamie czuję się bardzo komfortowo. Widzę, jak klub się rozwija, w dodatku sam dobrze się tu rozwijam. Kibice uznali mnie nawet za najlepszego zawodnika sezonu – to niesamowite i bardzo wartościowe. Rosja ma silną ligę. Razem z klubem doszliśmy do wniosku, że podpisanie nowego kontraktu to najlepsza decyzja. Cieszę się, że tak się stało. Mamy ambitne cele i doskonałe możliwości ich realizacji" - powiedział Szymański, cytowany na stronie Dynama.

22-letni pomocnik przeniósł się do Moskwy latem 2019 roku z Legii Warszawa. Jak podkreślił rosyjski klub, Szymański szybko zdobył "miłość fanów" dzięki swojej grze i maksymalnemu poświęceniu. Przypomniano, że rozegrał już łącznie 54 mecze w Dynamie, w których strzelił dwa gole i zaliczył osiem asyst.

W reprezentacji Polski wystąpił dotychczas 11 razy (jeden gol). Nie znalazł się w 26-osobowej kadrze na mistrzostwa Europy. Jest na liście rezerwowej.

loader

RadioZET.pl/PAP