Zamknij

Robert Lewandowski: Najważniejszy będzie trzeci mecz

20.06.2021 00:00

Robert Lewandowski skomentował mecz Polska - Hiszpania, gdzie biało-czerwoni zremisowali 1:1. - Nie daliśmy Hiszpanom postawić kropki nad i. To oni kreowali grę, mieli większe posiadanie piłki, ale wydaje mi się, że to zasłużony remis - mówił w rozmowie z TVP Sport.

Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA

Robert Lewandowski na początku drugiej połowy zdobył bramkę i doprowadził do remisu. Napastnik reprezentacji Polski wykazał się sprytem w polu karnym i po dośrodkowaniu Kamila Jóźwiaka, odepchnął Laporte i głową wpakował piłkę do bramki.

- To fantastyczne uczucie strzelić bramkę i zagrać taki mecz, jak zagraliśmy. Determinacja i wola walki była od pierwszej minuty. Pomimo straconej bramki wierzyliśmy, że możemy wywieźć stąd punkty i ostatecznie to nam się udało wykonać – zaznaczył 32-latek w rozmowie z TVP Sport.

GOL Lewandowskiego. Tak padła bramka dla reprezentacji Polski [WIDEO]

- Nie daliśmy Hiszpanom postawić kropki nad i. To oni kreowali grę, mieli większe posiadanie, ale wydaje mi się, że to zasłużony remis. Dla nas najważniejsze jest trzecie spotkanie. Nie będziemy w nim faworytami, ale musimy wyjść do niego tak samo zmobilizowani, jak w tym meczu z Hiszpanią - dodał.

W dalszej części rozmowy reporter TVP zaznaczył, że Wojciech Szczęsny czuje niedosyt po spotkaniu Polska – Hiszpania.

Lewandowski po Polska - Hiszpania: Determinacją może zdziałać wiele

- Niedosyt może być. Gdybyśmy wszystko idealnie zrobili, to moglibyśmy wygrać ten mecz. Dzisiaj uwierzyliśmy w to, że determinacją możemy dużo zdziałać.

- Musimy pozostać na ziemi. Mamy jeden punkt i ze Szwecją nie będzie łatwo. Może zabraknie nam umiejętności, ale nie zabraknie determinacji i ducha zespołu, którego dało się tutaj wyczuć – zakończył Lewandowski.

Polska - Szwecja odbędzie się w środę, 23 czerwca. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl