Zamknij

Robert Lewandowski dla The Times: "Meczów jest za dużo. Poziom piłki spadnie"

01.06.2021 11:34

Robert Lewandowski w rozmowie z The Times wyznał, że według niego kalendarz piłkarzy jest za bardzo zapełniony.  Kapitan naszej reprezentacji uważa, że przez reformy Ligi Mistrzów oraz innych rozgrywek i związany z nimi wzrost liczby meczów, poziom piłki spadnie. - Nie da się utrzymać tej jakości grając codziennie. Nie jesteśmy maszynami - stwierdził. 

Robert Lewandowski skrytykował reformę Ligi Mistrzów. "Poziom meczów spadnie"
fot. PAP/EPA/Jakub Kaczmarczyk

Robert Lewandowski w rozmowie z The Times powiedział, że piłkarze nie będą w stanie utrzymywać najlepszej formy, jeśli terminarz spotkań będzie tak napięty, jak w najbliższych latach. Od maja 2020 roku Polak zagrał 60 meczów w klubie i reprezentacji. W przyszłości ma być ich więcej.

- Czasu na odpoczynek jest za mało. Ucierpi na tym jakość piłkarzy, których zmusza się do zbyt wielkiego wysiłku. Władze zapominają, że jesteśmy ludźmi, a nie maszynami. Nie możemy grać każdego dnia na najwyższym poziomie – stwierdził Lewandowski w rozmowie z The Times.

Robert Lewandowski: zwiększanie liczby meczów odbije się na młodych zawodnikach i kibicach

Kapitan reprezentacji Polski uważa, że obecna sytuacja odbije się na młodych graczach. - Dla nich utrzymanie się na najwyższym poziomie przez 2-3 lata będzie bardzo trudne. Jest bardzo dużo "wielkich" meczów – powiedział czołowy strzelec Bundesligi.

W opinii Lewandowskiego zbyt duża liczba meczów zmęczy nie tylko piłkarzy, ale i fanów. - Dla nich będzie to nudne. Jeśli czekasz na mecz dłużej masz większe oczekiwania, czujesz, że ci tego brakowało – opowiedział polski napastnik.

Robert Lewandowski: poziom meczów w najbliższych meczach spadnie

W tym samym tonie, co kapitan naszej kadry, wypowiedział się także sekretarz generalnego FIFPro (związek zawodowy piłkarzy), Jonas Baer-Hoffman. Skrytykował on władze UEFY za reformę Ligi Mistrzów. Jak stwierdził, przy ustalaniu kalendarza meczów nie bierze się pod uwagę zdrowia piłkarzy.

- Od lat zapomina się o zawodnikach. Mówiliśmy o tym także w UEFie, ale oni nie zmienili swoich decyzji. Piłkarze chcą grać na wysokim poziomie. Wartość piłki nie polega tylko na częstotliwości rozgrywania meczów, ale i jakości zawodników – podsumował Baer-Hoffman.

 Podobne zdanie masz kapitan reprezentacji Polski. - Poziom meczów spadnie. Nie da się utrzymać tak wysokiej jakości w tak wielu meczach - podsumował Lewandowski.

loader

RadioZET.pl/