Zamknij

Dariusz Szpakowski krytykowany przez widzów. Dyrektor TVP Sport: czas na wnioski

24.06.2021 09:55

Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak mogą ponieść konsekwencje swojego komentarza do meczu Szwecja - Polska (3:2). Internauci wypowiadali się negatywnie o pracy tego duetu, wskazując m.in., że doświadczony komentator zbyt wcześnie skreślił Polaków. Dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski, zapowiedział, że sprawa zostanie wyjaśniona.

Dariusz Szpakowski krytykowany przez widzów. Dyrektor TVP Sport: czas na wnioski
fot. Foto Olimpik/REPORTER
  •  Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak zostali skrytykowani za komentarz do meczu Szwecja – Polska
  • Internauci czepiali się m.in. tego, że doświadczony komentator stwierdził po bramce na 2:0, iż jest „po meczu”. Polacy zdobyli jednak jeszcze dwie bramki i do końca walczyli o awans

Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak skomentowali ostatni mecz Polaków w grupie i, jak się okazało, ostatni na całym turnieju. Legendarny komentator telewizyjny zirytował niektórych kibiców, którzy zaczęli go krytykować m.in. na Twitterze. Wytykali mu przeinaczenia i błędy.

Widzów zirytowała sytuacja, w której Lewandowski dwa razy uderzył w poprzeczkę. Legendarny komentator krzyknął wówczas, że "chyba padła bramka". Do tego, po golu na 2:0 dla Szwedów, Szpakowski ogłosił, że jest „po meczu”. Choć okazało się, że miał rację, Polacy walczyli do końca i po chwili zdobyli jeszcze dwie bramki.

Szpakowski i Juskowiak skrytykowani. Dyrektor TVP: "Kończymy fazę grupową, czas na wnioski"

Sytuację skomentował dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski. - Oglądam wszystkie mecze, słucham i obserwuję naszych komentatorów oraz ekspertów. Kończymy fazę grupową, czas na wnioski zgodnie z filozofią mes que un club (więcej niż klub). Moim zadaniem jest to, żeby dać widzom TVP Sport jak najlepszą jakość i mam zamiar tego zobowiązania się trzymać - napisał. 

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, które ukazały się jeszcze przed turniejem,  Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak prawdopodobnie zostaną wyznaczeni do komentowania finału Euro 2021. Ostatni mecz turnieju odbędzie się 11 lipca. 

loader

RadioZET.pl/Twitter/PAB