Zamknij

Polska - Szwecja: Michael Oliver sędzią głównym meczu Polaków

21.06.2021 10:55

Michael Oliver został wybrany sędzią głównym meczu Polska - Szwecja na Euro 2020 (2021). Sędziami liniowymi będą z kolei Stuart Burt i Simon Bennett.

Michael Oliver sędzią meczu Polska - Szwecja
fot. PAUL ELLIS/AFP/East News

Polska - Szwecja: SĘDZIA. Michael Oliver poprowadzi mecz biało-czerwonych. 36-latek na Euro 2020 (2021) sędziował już jedno spotkanie w grupie F, gdzie Węgry zremisowały z Francją 1:1. Na liniach pomagać mu będą Stuart Burt i Simon Bennett. Z kolei na arbitra technicznego wyznaczono Anthony’ego Taylora, a na sędziego VAR Chrisa Kavanagha.

Polska – Szwecja będzie najważniejszym spotkaniem biało-czerwonych w grupie E. Podopieczni Paulo Sousy nadal są w grze o awans do 1/8 finału Euro 2020 (2021). Aby Robert Lewandowski i spółka zagrali w fazie pucharowej, muszą pokonać Szwedów.

Polska - Szwecja: Michael Oliver sędzią głównym meczu biało-czerwonych

Michael Oliver trzy lata temu prowadził mecz Polaków. W marcu 2018 roku biało-czerwoni grali z Nigerią. Wówczas Anglik nie uznał gola dla polskiej drużyny, gdzie pod koniec pierwszej połowy nie zauważył, jak piłka całym obwodem przekracza linię bramkową.

loader

Polska – Szwecja na żywo odbędzie się w środę, 23 czerwca o godzinie 18:00. Relację live będzie można śledzić na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl