Zamknij

Polska - Szwecja: Paulo Sousa poirytowany pytaniem dziennikarza TVP

22.06.2021 19:40

Paulo Sousa zdziwił się po jednym z pytań zadanych przez dziennikarza TVP Sport przed meczem Polska - Szwecja. - Skupiamy się na meczu, bo jest najważniejszy, a pan zadaje mi takie pytanie – mówił selekcjoner reprezentacji Polski.

Paulo Sousa
fot. PAP/EPA

Paulo Sousa od objęcia polskiej kadry wydawał się spokojny i opanowany. Przed meczem Polska – Szwecja Portugalczyk zirytował się po jednym pytaniu zadanym przez dziennikarza TVP Sport. Radosław Przybysz w programie „Łączy nas Euro” zapytał się 50-latka, czy ten pozostanie trenerem biało-czerwonych niezależnie od wyniku trzeciego spotkania w fazie grupowej Euro 2020 (2021).

- Nie rozumiem. Skupiamy się na meczu ze Szwecją, który jest najważniejszy, a pan zadaje mi takie pytanie... Teraz liczy się tylko środowe spotkanie, a potem będziemy szli dalej – odparł szkoleniowiec.

Szwecja pewna awansu do 1/8 finału. Z Polską ma jednak o co grać

Dziennikarz zaznaczył, że miał na myśli poprzednie wypowiedzi Paulo Sousy, który opowiadał o zmianie kultury gry i budowaniu zespołu na przyszłość.

Paulo Sousa zirytowany pytaniem od dziennikarza TVP Sport

- Tak, mówię o tym od początku, nie wy. Tego nie osiąga się w jeden dzień, zwłaszcza w reprezentacji. Potrzeba czasu do rozwoju, zbudowania podwalin, by zmienić nasz model gry i mentalne nastawienie. Cały czas mówię o procesie, w tym momencie etapem rozwoju jest mecz ze Szwecją. Tylko zwycięstwo pozwoli nam iść do przodu i dalej się rozwijać – wyjaśnił selekcjoner Polaków.

loader

Polska - Szwecja: Transmisja TV online. Gdzie obejrzeć na żywo Euro?

Wcześniej Przybysz spytał się, o czym trener rozmawiał z Grzegorzem Krychowiakiem po jednym z treningów. Wówczas Portugalczyk poświęcił sporo czasu pomocnikowi Lokomotiwu Moskwa.

- Często tak rozmawiam z piłkarzami - m.in. o tym, co może się wydarzyć podczas meczu. Z Hiszpanią Krychowiak był jedną z najważniejszych osób na ławce.  Dużo krzyczał, wspierał, był bardzo zaangażowany.

Polska – Szwecja na żywo odbędzie się w środę o godzinie 18:00. Relacja live zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl